Данило Сiкан (40) Юхим Конопля (55)

Прев'ю

15 травня, Рівне, «Авангард», 19:00
Пряма трансляція – ICTV2

«Шахтар» боротиметься за другий для себе трофей сезону, адже підходить до кубкового фіналу в статусі чемпіона України. У суботу «гірники» перемогою над «Динамо» (1:0) достроково забезпечили собі другий поспіль і 15-й в історії клубу титул. Команда Маріно Пушича продовжує і виграшну серію в українських турнірах, що розпочалася ще в грудні й наразі налічує 16 перемог у чемпіонаті та Кубку країни. Найкращими бомбардирами сезону залишаються Данило Сікан (15 голів, 5 асистів), Георгій Судаков (10 голів, 6 асистів) та Олександр Зубков (6 голів, 12 асистів).

«Шахтар», який є 13-разовим володарем Кубка України, стартував у турнірі торік зі стадії 1/8 фіналу, де впевнено обіграв «Верес» (3:0) завдяки голам Кащука, Бондаренка й Очеретька. У 1/4 фіналу донеччани з таким самим рахунком пройшли представника Першої ліги сумську «Вікторію» (3:0), а забитими м’ячами відзначилися Назарина, Зубков та Ракіцький. А у півфіналі «Шахтар» розгромив «Чорноморець» (4:1), якому забивали Сікан, Бондаренко і Судаков двічі.

Суперник

«Ворскла» вигравала Кубок України одного разу – 2009 року, а в сезоні-2019/20 була фіналістом турніру. Кубковий шлях цього сезону полтавці розпочали також з 1/8 фіналу, розібравшись з «Металістом 1925» (3:0) після голів Кане, Степанюка й Нестеренка. У чвертьфіналі «ворскляни» з тим самим рахунком обіграли «Оболонь» (3:0) – забивали Степанюк, Кане і Бацула. А у півфіналі завдяки єдиному голу Мякушка команда Сергія Долганського здолала опір «Полісся» (1:0).

Саме квітнева перемога над житомирянами залишається поки останньою для «Ворскли»: після того полтавці зіграли внічию і зазнали 5 поспіль поразок у матчах УПЛ. Вихідними вони вдома поступилися «Минаю» (2:3). Найрезультативніші гравці команди – Руслан Степанюк (10 голів, 8 асистів), Ібрагім Кане (4 голи, 4 асисти) та Олександр Скляр (3 голи, 5 асистів).

Історія взаємин

«Шахтар» і «Ворскла» провели між собою 66 матчів в усіх турнірах: 47 перемог в «оранжево-чорних», 12 нічиїх, у 7 іграх сильнішими були полтавці. Загальна різниця м’ячів: 134–41 на користь «гірників». У Кубку України команди грали 9 разів, донеччани мають 5 перемог, 2 нічиї та 2 поразки.

Попередня зустріч

14 квітня «Ворскла» приймала «Шахтар» у Полтаві в матчі 24-го туру Прем’єр-ліги. «Гірники» активно провели перший тайм і на 21-й хвилині зусиллями Сікана відкрили рахунок. На початку другої половини донеччани залишилися в меншості після вилучення Зубкова, але втримали перевагу над суперником. 1:0 – перемога підопічних Маріно Пушича.

Матч «Ворскла» – «Шахтар» обслуговуватиме бригада арбітрів на чолі з Віталієм Романовим. Асистенти – Семен Шлончак та Володимир Висоцький. На грі працюватиме система VAR (арбітр VAR – Олексій Деревінський).