19 травня 2024 р. 15:30
Дніпро-Арена

Марлон Гомес (44)

19 травня, Дніпро, «Дніпро-Арена», 15:30

«Шахтар» проведе заключні матчі УПЛ вже у статусі чемпіона України – 2023/24. Свій 15-й титул «гірники» здобули в минулому турі, обігравши прямого конкурента київське «Динамо» (1:0) завдяки голу Георгія Судакова. Таким чином донеччани стали недосяжними в турнірній таблиці, де мають 70 очок (різниця м’ячів: 62–21). Триває й 15-матчева переможна серія команди в чемпіонаті. Також цього тижня підопічні Маріно Пушича оформили золотий дубль, здолавши «Ворсклу» (2:1) у фіналі Кубка України.

Після вирішення всіх турнірних завдань наставник «оранжево-чорних» пообіцяв широку ротацію складу у двох останніх іграх сезону. Напевно відомо, що з дніпрянами не зіграють травмований Судаков та дискваліфікований Егіналду. Додамо, що найкращим бомбардиром «Шахтаря» в цьому сезоні залишається Данило Сікан (16 забитих м’ячів у всіх турнірах, 10 – в Прем’єр-лізі).

«Дніпро-1» посідає 4-те місце в таблиці (48 очок, різниця м’ячів: 37–26). Команда Юрія Максимова вже не має шансів на потрапляння в призову трійку, але має турнірну мотивацію, адже ще може втратити єврокубкові позиції – «Рух» та «Полісся» відстають усього на 2 бали. Навесні дніпряни здобули лише 3 перемоги в 11 матчах, а в минулому турі поступилися на виїзді «Олександрії» (0:1). Найрезультативнішими гравцями команди є Олексій Гуцуляк (9 голів) та Олександр Філіппов (8 голів).

«Шахтар» і «Дніпро-1» провели між собою 8 поєдинків в УПЛ: 6 матчів виграли «гірники», двічі сильнішими були дніпряни. Загальна різниця м’ячів: 16–7 на користь «оранжево-чорних».

12 листопада 2023 року команди зустрічалися в поєдинку 14-го туру чемпіонату на «Арені Львів». «Гірники» розпочали матч активніше і вже на 5-й хвилині відкрили рахунок – відзначився Сікан. Однак незадовго до перерви гості зусиллями Сарапія відігралися, а на початку другого тайму завдяки голам Гуцуляка (51 хвилина) та Лєднєва (56 хвилина) забезпечили собі перевагу, яку не втратили до фінального свистка – 1:3.

Матч «Дніпро-1» – «Шахтар» обслуговуватиме бригада арбітрів на чолі з Денисом Шурманом. Асистенти – Віталій Скобля та Тарас Чопілко. На грі працюватиме система VAR (арбітр VAR – Ігор Пасхал).

14 Верес 29 5 10 14 29 45 25
15 Минай 29 5 10 14 27 47 25