Фолькспаркштадіон

Антверпен

28 листопада, Гамбург, «Фолькспаркштадіон», 19:45
Пряма трансляція – Megogo

«Шахтар», який у минулому турі сенсаційно переміг у Гамбурзі іспанську «Барселону» (1:0), після 4 зіграних матчів групового раунду має 6 очок (різниця м’ячів: 6–7) і продовжує боротьбу за вихід у плей-оф Ліги чемпіонів. Для цього підопічні Маріно Пушича мусять вигравати обидва наступні матчі з «Антверпеном» та «Порту» і мати кращу різницю голів в очних зустрічах з португальцями. Донеччанам достатньо здобути 1 очко у 2 заключних турах, щоб гарантувати собі виступи в Лізі Європи.

До поєдинку з бельгійським чемпіоном «оранжево-чорні» підходять на тлі вагомих кадрових втрат. У Німеччину команда прибула без Дмитра Чигринського, Юхима Коноплі, Єгора Назарини, Мар’яна Шведа та Івана Петряка. Проте у відмінний формі найкращий бомбардир команди Данило Сікан, на рахунку якого 6 забитих м’ячів у цьому сезоні, з яких 3 – у Лізі чемпіонів.

«Антверпен» є беззаперечним аутсайдером групи Н, не набравши жодного бала за 4 гри (різниця м’ячів: 3–14). Бельгійці послідовно зазнали поразок від «Барселони» (0:5), «Шахтаря» (2:3) та двічі від «Порту» (1:4 вдома, 0:2 на виїзді). Найцікавіше, що навіть за таких обставин підопічні Марка ван Боммела зберігають математичні шанси на підсумкове третє місце й вихід до Ліги Європи: для цього їм необхідно виграти в «Шахтаря» та «Барселони», а також розраховувати на поразку «гірників» в останньому турі.

У чемпіонаті Бельгії «Антверпен» іде на п’ятому місці в таблиці після 15 турів з відставанням в 11 очок від лідера. У 2 останніх матчах команда Марка ван Боммела спочатку розгромила на своєму полі «Стандарт» (6:0), а минулої п’ятниці врятувала нічию у виїзному поєдинку з «Сент-Трюйденом» (1:1) завдяки голу Еджуке. Найкращими бомбардирами антверпенців у цьому сезоні є Вінсент Янссен (9 забитих м’ячів) та Мішель-Анже Баліквіша (7 голів та 6 асистів).

Першою і єдиною на сьогодні зустріччю «Шахтаря» та «Антверпена» став матч 2-го туру групового етапу Ліги чемпіонів – 2023/24 в Бельгії. У першому таймі господарі були потужнішими й вели в рахунку завдяки голам Муї та Баліквіши, проте все змінилося по перерві. «Гірники» увімкнули швидкість, пресинг й агресію в атаці та зуміли повністю перевернути гру. На 48-й хвилині Данило Сікан скоротив відставання, на 71-й Ярослав Ракіцький ударом зі штрафного зрівняв рахунок, а ще за 5 хвилин з паса Назарини той-таки Сікан забив переможний м’яч. Як підсумок – фантастичний камбек та 3:2 на користь «Шахтаря».

Матч «Шахтар» – «Антверпен» обслуговуватиме бригада арбітрів з Польщі на чолі з Бартошем Франковським.