Олександр Скляр (22, пен.) Iван Нестеренко (71)

Прев'ю

30 вересня, Львів, «Арена Львів», 17:00
Пряма трансляція – MEGOGO, «Київстар ТБ», Vodafone TV, Setanta Sports, Volia TV, Sweet.tv, OmegaTV

«Шахтар» продовжує йти без поразок у чемпіонаті (5 перемог і 3 нічиї) та очолює турнірну таблицю Прем’єр-ліги з 18 очками (різниця голів: 16–8). У минулому турі «гірники» також на «Арені Львів» поділили бали з «Рухом» (1:1), провівши більшу частину гри в меншості. При цьому триває гольова серія «оранжево-чорних», що вже налічує 37 поєдинків чемпіонату поспіль. Також безпрограшна домашня серія донеччан в УПЛ сягнула 25 матчів.

Цього тижня підопічні Патріка ван Леувена встигли в 1/8 фіналу Кубка України перемогти на виїзді «Верес» (3:0) завдяки голам Олексія Кащука, Артема Бондаренка й Олега Очеретька та вийти до чвертьфіналу турніру. Із кадрових новин слід відзначити повернення Миколи Матвієнка до тренувань у загальній групі.

Суперник

«Ворскла» на старті сезону здобула 3 перемоги й зазнала 4 поразок та наразі з 9 очками (різниця м’ячів: 8–14) посідає 10-те місце в таблиці УПЛ, щоправда має пропущений матч у запасі. В останніх турах полтавців спіткали невдачі в поєдинках з «Динамо» (0:2) та «Кривбасом» (1:4), за які підопічні Віктора Скрипника реабілітувалися в 1/8 фіналу Кубка України, розгромивши «Металіст 1925» (3:0).

Найрезультативнішими гравцями ворсклян на старті чемпіонату є Олег Скляр та Владлен Ющенко (по 2 голи). Через перебір карток поєдинок з «гірниками» пропустить бразильський захисник Тьяго Де Сантана.

Історія взаємин

У чемпіонаті України «Шахтар» та «Ворскла» провели між собою 55 матчів: 41 перемога в «оранжево-чорних», 10 зустрічей завершилися внічию, 4 рази сильнішими були полтавці. Загальна різниця м’ячів: 112–36 на користь донеччан.

Попередня зустріч

4 червня 2023 року «Шахтар» та «Ворскла» зустрічалися в Полтаві. «Гірники» вже в статусі новоспеченого чемпіона вийшли на матч резервним складом, а полтавці, мотивовані боротьбою за єврокубки, активно діяли першим номером і на 36-й хвилині відкрили рахунок – з пенальті забив Сефері. У другому таймі команди обмінялися голами: на 50-й хвилині у складі господарів відзначився Павлюк, а на 80-й скоротив різницю Артем Бондаренко. У підсумку – 2:1, перемога господарів.

Матч «Шахтар» – «Ворскла» обслуговуватиме бригада арбітрів на чолі з Віктором Копієвським. Асистенти – Євген Петраков та Максим Чертоляс. На грі працюватиме система VAR (арбітр VAR – Олександр Солов’ян).

15 Металіст 1925 27 5 7 15 28 49 22
16 Минай 27 3 10 14 21 43 19