26 вересня 2023 р. 17:00
Авангард

Олексій Кащук (65) Артем Бондаренко (68) Олег Очеретько (90)

26 вересня, Рівне, «Авангард», 17:00

«Шахтар», який є 13-разовим володарем трофея, повертається до турніру через 2 роки після свого останнього кубкового матчу. Восени 2021-го «гірники» також на стадії 1/8 фіналу обіграли «Чорноморець» (3:0), але через початок повномасштабної війни той розіграш не було завершено, а минулого сезону Кубок України не проводився взагалі.

Для команди Патріка ван Леувена це буде вже третя гра протягом останнього тижня: після старту в Лізі чемпіонів з «Порту» (1:3) «оранжево-чорні» вихідними провели надважкий поєдинок УПЛ з «Рухом» (1:1), майже весь матч граючи в меншості. При цьому в чемпіонаті «Шахтар» залишається лідером, маючи 18 очок та не зазнавши жодної поразки. Найрезультативнішими футболістами команди в сезоні є Олексій Кащук та Микола Матвієнко (по 3 голи).

«Верес» стартував у Кубку України зі стадії 1/16 фіналу матчем з першоліговим «Епіцентром», здобувши перемогу 3:1 завдяки голу Гайдучика та дублю Владислава Шарая. У чемпіонаті результати рівнян поки не такі позитивні: після 7 турів команда Сергія Лавриненка має 5 очок і йде на 15-му місці. В останній грі УПЛ минулої п’ятниці «червоно-чорні» поділили очки з «Оболонню» (0:0). Найкращими бомбардирами «Вереса» в цьому сезоні є брати Владислав та Станіслав Шараї, в активі яких 3 та 2 забиті м’ячі відповідно.

«Шахтар» та «Верес» раніше зустрічалися 15 разів: 12 матчів виграли «гірники», 2 поєдинки завершилися внічию, ще в 1 поєдинку сильнішими були рівняни. Загальна різниця м’ячів: 31–8 на користь «оранжево-чорних». У тому числі шляхи команд перетиналися в Кубку України – 2017/18, коли донеччани розгромили суперника на стадії чвертьфіналу (4:0).

2 серпня 2023 року «Шахтар» та «Верес» зустрічалися в 2-му турі УПЛ у Рівному. «Гірники» забили першими, коли на 45-й хвилині відзначився Микола Матвієнко, але одразу після цього залишилися в меншості через вилучення Бондаренка. На 62-й хвилині Євгеній Шевченко зрівняв рахунок, і цей результат не змінився до кінця матчу – 1:1.