Арена Львів

Георгій Судаков (17)

23 вересня, Львів, «Арена Львів», 19:00
Пряма трансляція – Sport 1, «Суспільне. Спорт»

«Шахтар» продовжує одноосібно лідирувати в УПЛ, маючи 17 очок за найкращої в лізі різниці забитих і пропущених м’ячів (15–7). Закріпитися на чолі таблиці донеччанам допомогла перемога над «Оболонню» (1:0) в попередньому турі, здобута завдяки голу Єгора Назарини. Найкращими ж бомбардирами команди залишаються Олексій Кащук та Микола Матвієнко (в обох по 3 забиті м’ячі), а також Дмитро Криськів, в активі якого 2 голи та 3 асисти.

Цього тижня підопічні Патріка ван Леувена провели стартовий матч групового етапу Ліги чемпіонів, поступившись у Гамбурзі «Порту» (1:3). Після цього команда повернулася до України і мала 2 дні для підготовки до поєдинку з «Рухом». Відзначимо, що у складі «гірників» немає дискваліфікованих.

«Рух» розпочав чемпіонат із 3 поспіль перемог і якийсь час навіть очолював турнірну таблицю. Слідом за цим були нічиї з «Колосом» (1:1) та «Металістом 1925» (1:1) і перша в сезоні поразка – від ЛНЗ (1:2) у минулому турі. Наразі «жовто-чорні» з 11 очками (різниця м’ячів: 10–6) ідуть на 5-му місці в УПЛ, маючи 1 гру в запасі. Також галичани вже розпочали виступи в Кубку України, де на стадії 1/16 фіналу обіграли «Скалу» (2:0).

Найрезультативнішими гравцями «Руха» на старті сезону є 20-річний Ілля Квасниця (4 голи) та більш досвідчений Юрій Климчук (3). Через перебір карток у поєдинку з «гірниками» львів’янам не допоможе один з лідерів команди Марко Сапуга.

У чемпіонаті України «Шахтар» та «Рух» провели між собою 5 матчів: у 4 іграх перемагали «гірники», ще 1 поєдинок завершився внічию. Загальна різниця м’ячів: 8–1 на користь «оранжево-чорних».

19 березня 2023 року «Шахтар» та «Рух» зустрічалися на полі «Арени Львів». «Гірники» упевнено вели гру, а в середині першого тайму фактично вирішили долю матчу. На 27-й хвилині Микола Матвієнко підключився до атаки та ударом у дальній кут відкрив рахунок, а ще за 5 хвилин Дмитро Криськів із центру штрафного вколотив м’яч під поперечину і подвоїв перевагу. У другій половині «оранжево-чорні» спокійно довели зустріч до потрібного їм результату. 2:0 – перемога донеччан.

Матч «Рух» – «Шахтар» обслуговуватиме бригада арбітрів на чолі з Віталієм Романовим. Асистенти – Максим Чертоляс та Олександр Жуков. На грі працюватиме система VAR (арбітр VAR – Денис Марченко).

15 Металіст 1925 27 5 7 15 28 49 22
16 Минай 27 3 10 14 21 43 19