Гірник

Олексій Кащук (8) Дмитро Криськів (18) Дмитро Криськів (42)

20 серпня, Кривий Ріг, «Гірник», 19:00
Пряма трансляція – MEGOGO, «Київстар ТБ», Vodafone TV, Setanta Sports, Volia TV, Sweet.tv, OmegaTV

«Шахтар» у перших 3 матчах сезону набрав 7 очок: розпочавши чемпіонат перемогою над «Металістом 1925» (2:1), потім зіграв внічию з «Вересом» (1:1), а в минулому турі обіграв «Олександрію» (2:1). На зміну бомбардирським подвигам Миколи Матвієнка в стартових турах прийшли голи профільних нападників – у ворота олександрійців забивали Данило Сікан та Лассіна Траоре, а обидва асисти записав на себе Георгій Гочолеішвілі. Слід відзначити повернення в УПЛ Дмитра Чигринського, який попередньою грою офіційно розпочав свій третій етап кар’єри в «Шахтарі».

За останній тиждень дещо покращилася кадрова ситуація в стані «оранжево-чорних». Напередодні гри команда не має дискваліфікованих гравців, а до тренувань у загальній групі приєднався капітан Тарас Степаненко. Також потроху набирають форму Георгій Судаков і Мар’ян Швед.

«Кривбас» стартував у новому сезоні УПЛ з мінімальної поразки від «Олександрії» (0:1), але потім реабілітувався, упевнено перемігши «Зорю» (3:1) та ЛНЗ (2:0). Цікаво, що в цих матчах відзначилися забитими м’ячами 5 різних футболістів. Головний тренер криворожан Юрій Вернидуб від перших матчів активно залучає до складу новачків клубу – Джихад Бізімана, Хрвоє Іліч, Юрій Вакулко та Олег Кожушко одразу стали гравцями основи «червоно-білих» і вже відіграють помітну роль у структурі команди.

«Шахтар» і «Кривбас» у чемпіонаті України зіграли між собою 43 матчі: 31 перемога за «гірниками», 7 поєдинків завершилися внічию, 6 разів вигравав суперник. Загальна різниця м’ячів: 84–22 на користь «оранжево-чорних». Переможна серія донеччан у матчах УПЛ з криворожанами налічує 13 ігор поспіль.

12 березня 2023 року «Шахтар» та «Кривбас» зустрічалися в Кривому Розі. Перший тайм минув без забитих м’ячів, а відкрити рахунок гостям вдалося на 58-й хвилині після влучного пострілу Георгія Судакова. На 80-й хвилині Кевін Келсі з паса того ж Судакова подвоїв перевагу донеччан, а крапку в матчі на 83-й хвилині поставив Мар’ян Швед. 3:0 – перемога за «гірниками».

Поєдинок «Кривбас» – «Шахтар» обслуговуватиме бригада арбітрів на чолі з Андрієм Коваленком. Асистенти – Дмитро Запороженко та Олександр Беркут. На грі працюватиме система VAR (арбітр VAR – Максим Козиряцький).

15 Металіст 1925 27 5 7 15 28 49 22
16 Минай 27 3 10 14 21 43 19