Шахтар

Олександр Зубков (53)

Прев'ю

3 листопада, Київ, «Динамо» імені В. Лобановського, 17:00

«Шахтар» після 10 зіграних матчів УПЛ має 21 очко (різниця м’ячів: 20–10) і наразі посідає 4-те місце в таблиці. Щоправда, донеччани мають 2 гри в запасі та є потенційними лідерами чемпіонату. У попередньому турі команда тоді ще під керівництвом Дарійо Срни здобула впевнену перемогу над ЛНЗ (3:0).

Уже під орудою нового головного тренера Маріно Пушича «гірники» продовжують змагатися на 3 фронтах. Боснійський наставник устиг дебютувати в Лізі чемпіонів матчем з «Барселоною», а на початку цього тижня здобув і першу перемогу – у чвертьфіналі Кубка України «оранжево-чорні» обіграли сумську «Вікторію» (3:0). Тепер на Пушича чекає дебютне в його тренерській кар’єрі українське класико. Найкращими бомбардирами команди в сезоні є Данило Сікан й Олексій Кащук (по 4 забиті м’ячі).

Суперник

«Динамо» зіграло лише 9 матчів у поточному сезоні УПЛ, здобувши 5 перемог за 1 нічиєї та 3 поразок (різниця м’ячів: 23–15). Наразі команда під керівництвом Мірчі Луческу на 7-й сходинці турнірної таблиці з 16 очками. В останніх 3 турах кияни не уникнули втрати балів: поразки від «Полісся» (2:3) та «Дніпра-1» (0:1), нічия з «Колосом» (1:1). Крім того, динамівці рано завершили виступи у єврокубках та Кубку України, тож цього сезону цілком концентруються на чемпіонаті.

Найрезультативнішими гравцями «Динамо» у Прем’єр-лізі є Віталій Буяльський (6 голів), а також Владислав Ванат (4) та Андрій Ярмоленко (4). Останні пропустять зустріч з «гірниками»: Ванат – через дискваліфікацію, Ярмоленко – через травму.

Історія взаємин

«Шахтар» і «Динамо» в чемпіонаті України провели між собою 70 матчів. «Гірники» мають 26 перемог, 19 ігор завершилися внічию, 25 разів сильнішими були кияни. Загальна різниця м’ячів: 86–84 на користь «оранжево-чорних».

Попередня зустріч

22 квітня 2023 року команди також зустрічалися на стадіоні «Динамо». «Шахтар», який навесні мчав до свого 14-го чемпіонського титулу, розпочав активніше, і вже на 12-й хвилині Тарас Степаненко ударом з дуже далекої відстані вразив ворота господарів. Надалі «гірники» спокійно утримували перевагу, майже не даючи супернику створювати моменти, але кияни знайшли свій шанс на стандарті: на 82-й хвилині Олександр Андрієвський зі штрафного ударом під поперечину зрівняв рахунок – 1:1.

15 Металіст 1925 27 5 7 15 28 49 22
16 Минай 27 3 10 14 21 43 19