Олександрія

Даніл Скорко (60)

14 серпня, Київська область, стадіон «Лівий берег», 17:00
Пряма трансляція – MEGOGO, «Київстар ТБ», Vodafone TV, Setanta Sports, Volia TV, Sweet.tv, OmegaTV

«Шахтар» стартував у чемпіонаті з перемоги над «Металістом 1925» (2:1), а в другому турі зіграв внічию з «Вересом» (1:1). Цікаво, що в обох матчах перші голи «гірників» забивав центральний захисник Микола Матвієнко. Головний тренер донеччан Патрік ван Леувен активно інтегрує до складу молодих футболістів та новачків клубу: цього сезону за головну команду дебютували Дмитро Різник, Олексій Кащук, Невертон, Педріньйо, Деніл Кастілло. Також у перерві між турами УПЛ «оранжево-чорні» встигли провести в Лондоні благодійний матч на підтримку народу України з «Тоттенгемом».

У зустрічі з олександрійцями «Шахтарю» через дискваліфікації не допоможуть Артем Бондаренко, Ярослав Ракіцький, Віктор Корнієнко. Повертається до складу Єгор Назарина.

«Олександрія» розпочалася чемпіонат з двох мінімальних перемог, здолавши на своєму полі «Кривбас» (1:0) та «Металіст 1925» (1:0). Обидва голи – на рахунку молодого вінгера Артема Шулянського. Цього літа трансферна кампанія клубу базується на підписанні вільних агентів, більшість з яких на старті сезону є гравцями основного складу команди Руслана Ротаня, наприклад, захисники Євген Смирний та Сергій Логінов, півзахисники Родіон Плакса й Олександр Бєляєв.

«Шахтар» та «Олександрія» в чемпіонаті України зіграли між собою 28 матчів: 19 разів перемагали «гірники», 6 поєдинків завершилися внічию, у 3 зустрічах сильнішими були олександрійці. Загальна різниця м’ячів: 52–26 на користь «оранжево-чорних».

7 травня 2023 року «Шахтар» та «Олександрія» зустрічалися на КСК «Ніка». Гра вийшла рівною та напруженою. Господарі відкрили рахунок уже на 9-й хвилині, коли відзначився Микола Михайленко. Протягом більшої частини матчу «гірники» шукали шляхи до воріт суперника, створивши кілька небезпечних моментів, а відігратися вдалося лише на 75-й хвилині: Кевін Келсі вдало спрацював на добиванні. У час, що залишився, донеччани були ближче до перемоги, але підсумок залишився нічийним – 1:1.

Матч «Шахтар» – «Олександрія» обслуговуватиме бригада арбітрів на чолі з Денисом Шурманом. Асистенти – Володимир Висоцький та Олександр Корнійко. На грі працюватиме система VAR (арбітр VAR – Олексій Деревінський).

15 Металіст 1925 27 5 7 15 28 49 22
16 Минай 27 3 10 14 21 43 19