Лівий берег

Чорноморець

5 травня, Київська область, «Лівий берег», 18:00
Пряма трансляція – UPL.TV

Команди зустрінуться вдруге протягом тижня: у середу «гірники» переконливо обіграли одеситів (4:1) і продовжили переможну серію в чемпіонаті до 13 матчів. Головним героєм поєдинку став 20-річний бразильський півзахисник донеччан Марлон Гомес, який уперше вийшов у стартовому складі й відзначився трьома забитими м’ячами. При цьому найкращим бомбардиром команди залишається Данило Сікан, на рахунку якого цього сезону 14 голів.

«Шахтар» продовжує лідирувати в УПЛ, маючи 64 очки (різниця м’ячів: 58–21) і на 4 бали випереджає найближчого переслідувача – київське «Динамо», з яким підопічні Маріно Пушича гратимуть уже за тиждень. Додамо, що прийдешній матч з «Чорноморцем» через перебір карток пропустить захисник «оранжево-чорних» Валерій Бондар.

У «Чорноморця» триває власна серія, проте зі знаком мінус, адже одесити програли вже 4 матчі поспіль і наразі з 29 очками (різниця м’ячів: 35–40) йдуть на 10-му місці в турнірній таблиці. Утім, за своє майбутнє в Прем’єр-лізі підопічні Романа Григорчука можуть бути майже спокійними: за 4 тури до завершення чемпіонату вони мають відрив у 7 балів від зони перехідних матчів та в 10 балів – від зони прямого вильоту. Найрезультативнішим гравцем є Андрій Штогрін (11 голів та 5 асистів).

«Шахтар» і «Чорноморець» 54 рази зустрічалися в чемпіонаті України: «оранжево-чорні» мають 39 перемог над суперником, 8 ігор завершилися внічию, у 7 поєдинках сильнішими були одесити. Загальна різниця м’ячів: 112–32 на користь «гірників».

Попередня гра

1 травня 2024 року «Шахтар» і «Чорноморець» зустрічалися в перенесеному матчі 12-го туру УПЛ на київській арені «Лівий берег». Уже на 3-й хвилині донеччани відкрили рахунок – з навісу Судакова головою забив Марлон Гомес. На 12-й хвилині «моряки» відігралися після гола Бадібанги, але вже за 4 хвилини Марлон Гомес вдало зіграв на добиванні й зробив дубль. Та цього бразильцеві було замало, і на 41-й хвилині він чудовим ударом з лінії штрафного у праву дев’ятку оформив хет-трик. Остаточний результат у середині другого тайму встановив Мар’ян Швед. 4:1 – перемога «оранжево-чорних».

Матч «Шахтар» – «Чорноморець» обслуговуватиме бригада арбітрів на чолі з Анастасією Романюк. Асистенти – Валентин Куцев та Денис Марченко. На грі працюватиме система VAR (арбітр VAR – Олександр Шандор).

15 Металіст 1925 27 5 7 15 28 49 22
16 Минай 27 3 10 14 21 43 19