Крок до Євро-2024!

21 березня 2024 р.

|

FCSD | Getty Images

Національна збірна України перемогла у півфіналі плей-оф відбору на чемпіонат Європи

У стартовому складі «синьо-жовтих» на гру з Боснією і Герцеговиною вийшли 4 гравці «Шахтаря»: захисники Микола Матвієнко та Юхим Конопля, півзахисники Георгій Судаков й Олександр Зубков.

Перший тайм команди провели максимально обережно, не ризикуючи атакувати великими силами та вичікуючи на помилку суперника, а відтак і гольових моментів майже не виникало. За українців неточними ударами здалеку відзначилися Судаков та Конопля, боснійці мали свій шанс ближче до перерви, коли Джеко й Колашинац опинилися у вигідній позиції, але завадили один одному пробити.

На початку другого тайму непоганий момент створили Зубков і Конопля – Олександр віддав під забігання партнеру, а Юхим завдав удару, проте його заблокували на кутовий. А ось господарі своїм шансом скористалися і на 57-й хвилині відкрили рахунок: після розіграшу корнера Дедич другим темпом пробив з правого краю штрафного, і м’яч після рикошету від ноги Матвієнка влетів у дальній кут. Підопічні Сергія Реброва кинулися відіграватися та мали свої нагоди. Спочатку захисники блокували небезпечний простріл Коноплі, а Мудрик на добиванні не поцілив у площину. А потім уже сам Михайло зважився на постріл здалеку, але Шехич дістав м’яч у лівому куті. І все ж «синьо-жовті» досягли свого, перевернувши гру в заключному відрізку. На 85-й хвилині Мудрик діагоналлю знайшов на правому фланзі Коноплю, той виконав прострільну передачу в центр штрафного, а Роман Яремчук у дотик зрівняв рахунок. А вже на 88-й хвилині Яремчук подачею з лівого флангу асистував Артему Довбику, який ударом головою приніс українцям перемогу!

2:1 – національна збірна України виграє у Боснії і Герцеговини та виходить до фіналу відбору.

26 березня у вирішальному матчі українці зіграють зі збірною Ісландії. Гра відбудеться у польському Вроцлаві (початок о 21:45). Переможець поєдинку поїде на чемпіонат Європи – 2024.