Україна їде на Євро-2024!

26 березня 2024 р.

|

FCSD | Getty Images

У фіналі плей-оф відбору на чемпіонат Європи Україна приймала Ісландію у Вроцлаві

Головний тренер «синьо-жовтих» Сергій Ребров на вирішальну гру довірив місце в стартовому складі трьом гравцям «Шахтаря»: у центрі захисту діяв Микола Матвієнко з капітанською пов’язкою, на правому фланзі оборони – Юхим Конопля, а в центрі поля вийшов Георгій Судаков.

Українці розпочали зустріч активно, і саме Судаков завдав першого удару – м’яч після його пострілу з-за меж штрафного пройшов вище воріт. Ісландці також відповіли спробою здалеку – Торстейнссон влучив у площину, проте Лунін парирував. Хорошу нагоду номінальні господарі створили на 15-й хвилині: Миколенко бив з льоту після флангового кросу від Коноплі – поруч зі стійкою. Ближче до середини тайму гра, здавалося, заспокоїлася та перетворилася на позиційну боротьбу в середині поля, але саме тоді Ісландія скористалася своїм шансом та відкрила рахунок: на 30-й хвилині Гудмундссон з лінії напівкола поцілив у правий кут. Нагоду зрівняти цифри мав Судаков, який розібрався з кількома опонентами, увірвався до штрафного майданчика й потужно пробив у ближній кут – Вальдімарссон не без труднощів перевів на кутовий. На 39-й хвилині українцям навіть вдалося забити, коли після навісу Судакова та скидання Циганкова відзначився Яремчук, але арбітр VAR скасував гол через офсайд.

Від початку другої половини матчу «синьо-жовті» пішли всіма силами вперед, а головним диригентом атак українців виступав Георгій Судаков. І саме він на 53-й хвилині шикарним переведенням на правий фланг вивів на ворота Віктора Циганкова, який змістився до центру й поклав м’яч під ліву штангу – 1:1. Підопічні Сергія Реброва продовжували вести гру першим номером, і незабаром Яремчук мав можливість вивести нашу збірну вперед, але з кута воротарського влучив у сітку із зовнішнього боку. Судаков небезпечно бив зі штрафного – кіпер дістав м’яч з-під поперечини. Невдовзі схожий сейв здійснив і Андрій Лунін, потягнувши непростий постріл Торстейнссона, а вже в наступному епізоді врятувала неточність Гудмундссона, який з вигідної позиції пробив повз ворота. І все ж забити вирішальний переможний гол вдалося українцям: на 84-й хвилині Циганков віддав з правого флангу на Судакова, а Георгій викотив під удар Михайлу Мудрику, який з лінії штрафного вразив дальній кут.

2:1 – національна збірна України здобуває вольову перемогу над збірною Ісландії та виходить на Євро!

Чемпіонат Європи – 2024 проходитиме 14 червня – 14 липня цього року в Німеччині. Суперниками збірної України в групі Е будуть Бельгія, Словаччина та Румунія.