Шахтар – Колос: звіт про матч

27 березня 2024 р.

|

У другому турі другого етапу Вищої ліги жіноча команда «Шахтаря» приймала «Колос»

Порівняно з поєдинком з «Ворсклою» головний тренер жіночої команди «Шахтаря» Роман Заєв у стартовому складі здійснив дві заміни: від перших хвилин вийшли Устінова та Масловська, які замінили Клімову й Викалюк.

Реалізація контрвипаду

Дебют зустрічі минув у боротьбі за ініціативу і запам’ятався небезпечним фланговим забіганням Мохнач. Опонентки грали у високому темпі та одразу пресингували в разі втрати м’яча. «Гірнички» переважно просували м’яч уперед, використовуючи високі та середні передачі, тоді як «Колос» атакував позиційно. Ближче до середини тайму суперниці обмінялись ударами: спершу Молодюк з лінії карної зони поцілила в руки голкіперці, потім нагоду дістала Остапів, коли після розрізної передачі від Сербук опинилася на ударній позиції, – Устінова на місці. Згодом гості почали контролювати м’яч на частині поля «оранжево-чорних» і виглядали більш ініціативно, однак двічі не зуміли реалізувати вихід віч-на-віч з воротаркою: удар Ліліани Сербук, яка зіграла на перехопленні після обрізки Луцан, пройшов за сантиметри від дальньої стійки, а в наступному епізоді шанс змарнувала Вікторія Остапів, коли на швидкості випередила захисниць і пробила в голкіперку. Наприкінці тайму «оранжево-чорні» відтіснили м’яч від власних воріт і зуміли реалізувати контрвипад: Мохнач навісною передачею знайшла Молодюк, яка прокинула захисницю, змістилася з флангу до карної зони та прошила кіперку – 1:0.

Пропущені внаслідок помилок м’ячі

По перерві тренерський штаб «Шахтаря» здійснив заміну: замість Масловської на поле вийшла Викалюк. Друга половина проходила на зустрічних курсах. На 62-й хвилині гості розігнали атаку лівим флангом, і після навісної передачі в карній зоні рукою зіграла Луцан, за що арбітр призначив справедливий пенальті, який реалізувала Майбородіна. Після пропущеного м’яча «оранжево-чорні» поступово захоплювали ініціативу й розганяли атаки через центральну зону та фланг Викалюк, проте пройти щільний захист і завдати прицільного удару не зуміли. На 77-й хвилині після обіграшу Мостової в дотик з Янєвою пробивати мала Інга, проте віддала на загострення до воротарського, де першими на м’ячі опинилися захисниці «Колоса». На 81-й хвилині ковалівки завдяки високому пресингу притисли «гірничок» до власних воріт і скористалися помилкою Устінової. Наприкінці гра проходила в центральній частині поля за відсутності гольових нагод. «Шахтар» поступається «Колосу» в першому домашньому матчі року з рахунком 1:2.

Наступний поєдинок другого етапу Вищої ліги відбудеться після двотижневої паузи на матчі збірних. 14 квітня команда Романа Заєва зустрінеться з «Металістом 1925».

«Шахтар» (Донецьк) – «Колос» (Ковалівка) – 1:2 (1:0)