У межах 4-го туру Прем’єр-ліги «гірники» провели гостьовий поєдинок з «Карпатами»

Чемпіонат України – 2016/17. 4-й тур.

12 серпня 2016 року. Львів. «Арена Львів». 6 743 глядачі. +14 градусів.

«Карпати» (Львів) – «Шахтар» (Донецьк) – 2:3 (2:0)

Голи: 1:0 Бланко Лещук (27), 2:0 Чачуа (37), 2:1 Степаненко (47), 2:2 Коваленко (68), 2:3 Марлос (87)

«Карпати»: Підківка, Ксьонз (Богач, 88), Лобай, Нестеров, Костевич, Новотрясов, Чачуа (Рудика, 66), Худоб’як (к), Грисьо (Кравець, 57), Мірошніченко, Бланко Лещук

Запасні: Мозіль, Маркович, Кльоц, Саламаха

В. о. головного тренера: Сергій Зайцев

«Шахтар»: Пятов, Срна (к), Кучер, Ракицький, Ісмаїлі, Степаненко (Дентіньо, 84), Фред, Тайсон, Нем (Марлос, 46), Коваленко, Селезньов (Едуардо, 65)

Запасні: Шевченко, Бутко, Ордець, Малишев

Головний тренер: Паулу Фонсека

Попередження: Новотрясов (31), Лобай (34), Бланко Лещук (63), Мірошніченко (65), Степаненко (83), Худоб’як (83), Тайсон (90+1)

Арбітр: Костянтин Труханов (Харків)

Лише одну зміну у складі зробив наставник «Шахтаря» Паулу Фонсека порівняно з останнім поєдинком. На вістрі атаки замість Едуардо вийшов Євген Селезньов. А для капітана «гірників» Дарійо Срни гра з «Карпатами» стала 499-ю у оранжево-чорній футболці.

На вістрі атаки замість Едуардо вийшов Євген Селезньов

Дебют матчу пройшов на доволі високих швидкостях і з великою кількістю єдиноборств. Ніхто не хотів поступатися, при цьому клас гравців «Шахтаря» змушував суперника діяти жорстко. Рахунок міг бути відкритим на 14-й хвилині.Веллінгтон Нем відгукнувся на простріл Тайсона, але м’яч після його удару з близької відстані перелетів через ворота. Невдовзі небезпечно відповіли «Карпати», й Андрієві Пятову двічі довелось демонструвати реакцію. Втім, на 27-й хвилині він також був безсилий проти удару головою Густаво Бланко Лещука. Трохи згодом Амбросій Чачуа відзначився після навісу Ігоря Худоб’яка. Команди пішли на перерву за рахунку 2:0 на користь господарів.

У перерві Паулу Фонсека випустив Марлоса замість Веллінгтона Нема. «Гірники» від перших хвилин другого тайму захопили територіальну перевагу, і на 47-й хвилині Тарас Степаненко потужним ударом здалеку скоротив відставання в рахунку. «Шахтар» надалі тиснув, гарні нагоди мали Марлос і Тайсон. На 65-й хвилині Євгена Селезньова замінив Едуардо. А за три хвилини «гірники» зрівняли рахунок. Віктор Коваленко чудово розібрався з опонентом на лінії штрафного і пробив саме в кут. М’яч, влучивши в штангу, опинився у сітці воріт «Карпат» – 2:2.

Вирішальною ж стала 87-ма хвилина, коли після перепасування Тайсона й Марлоса останній завдав влучний удар у кут. 3:2 – вольова перемога «Шахтаря»

Львів’яни всією командою відійшли на власну половину поля, тоді як донеччани лише збільшували тиск на володіння господарів. Дуже небезпечно здалеку пробивали Тайсон і Тарас Степаненко, виходив на ворота суперника під гострим кутом Ісмаїлі, та кожного разу бракувало лічених сантиметрів, аби забити третій м’яч. Вирішальною ж стала 87-ма хвилина, коли після перепасування Тайсона й Марлоса останній завдав влучний удар у кут. 3:2 – вольова перемога «Шахтаря».

Наступний матч «гірники» проводитимуть 18 серпня в раунді плей-оф Ліги Європи з турецьким «Істанбул Башакшехір». Зустріч відбудеться у Стамбулі та розпочнеться о 20:30 за київським часом.