14 жовтня 2024 р.

|

FCSD | UAF

У 4-му турі групового етапу Ліги націй УЄФА збірна України приймала збірну Чехії

У стартовому складі української національної команди вийшли четверо гравців «Шахтаря»: захисники Микола Матвієнко та Юхим Конопля, півзахисники Георгій Судаков і Тарас Степаненко із капітанською повʼязкою.

«Синьо-жовті» першими створили небезпеку біля воріт суперника, коли після комбінації Судакова та Мудрика Шапаренко пробив над поперечиною. Однак чехи швидко перехопили ініціативу, провели серію небезпечних атак, а на 19-й хвилині відкрили рахунок – влучним ударом здалеку відзначився Черв. На 22-й хвилині замість Гуцуляка, який зазнав травми, на поле вийшов ще один «гірник» – Олександр Зубков. Він одразу мав непогану нагоду, але замість удару покотив мʼяч на партнерів, що були до цього не готові. Ближче до перерви гарні можливості зрівняти рахунок були в Мудрика (пробив повз стійку, а потім з паса Судакова поцілив у голкіпера) та Матвієнка (навісом з флангу ледь не вразив дальній кут). Гості ж забили у компенсований час, але гол не зарахували через офсайд.

Відігратися збірній України вдалося на початку другої половини: Конопля прокидав мʼяч до штрафного та влучив у руку Крейчі, й Артем Довбик упевнено реалізував пенальті – 1:1. На 64-й хвилині Сергій Ребров провів подвійну заміну: Степаненко залишив поле, натомість вийшов інший півзахисник «Шахтаря» – Дмитро Криськів. Весь тайм команди провели на зустрічних курсах, відповідаючи атакою на атаку. У господарів гострими прострільними передачами відзначилися Конопля та Судаков, але без завершення. Суперник відповів ударами Хори й Клімента – Трубін виручив. Зубков зі штрафного потужно вґатив по центру воріт, голкіпер чехів із труднощами відбив перед собою, але ніхто з партнерів не зіграв на добиванні. А під завершення поєдинку чудову нагоду мав Матвієнко: впіймавши відскок, Микола з льоту пробив з лівого кута карного майданчика, але мʼяч пройшов за сантиметри від ближньої штанги. Останній шанс вирвати перемогу був у компенсований час, коли після скидання Яремчука із центру штрафного Мудрик пробив повз стійку. 1:1 – збірна України грає внічию із Чехією.

Заключні матчі групового етапу Ліги націй УЄФА українці проведуть у середині листопада проти збірних Грузії та Албанії.