Favbet Puma SCM

«Кірша»

Тренувальна база

У серпні 2014 року сучасна багатофункціональна спортивно-тренувальна база «Кірша», розташована в Донецьку, постраждала внаслідок воєнних дій. Наразі «Шахтар» тренується в Києві на олімпійській базі «Святошин».

СТБ «Кірша» знаходиться за 15 км від Донецька. 2014 року опинилась у центрі бойових дій. У ніч з 29 на 30 серпня внаслідок обстрілу було зруйновано верхній поверх головного корпусу, де раніше мешкав основний склад «Шахтаря». Постраждала зона відпочинку гравців, значної шкоди зазнали житлові та підсобні приміщення бази, порушена структура футбольних полів. Деякі наслідки обстрілів вдалося ліквідувати, було відновлено постачання води й електроенергії. Тренувальні поля також доведені до ладу.

Спортивно-тренувальна база «Кірша» є структурним підрозділом департаменту спортивних споруд ФК «Шахтар» (Донецьк).

Заснована 1953 року. Реконструйована 1999 року.

Це центр найвищого рівня одного з найкращих клубів Європи

Лоран Блан, головний тренер збірної Франції з футболу. 07.12.2011

Спорудження центральної будівлі СТБ «Кірша» було розпочато в грудні 1998 року та закінчено за 12 місяців – у грудні 1999 року. Загальна площа головної будівлі – 4 368 кв. м. Територія бази займає понад 43 га, включаючи площу ставка (10,5 га).

Житловий корпус для молодіжного складу і «Шахтаря-3» здано в експлуатацію в грудні 2001 року. Будівництво корпусу для футбольної Академії та манежу завершене в грудні 2008-го.

Історія будівництва

Народження тренувальної бази «Шахтаря» припадає на початок 1950-х. На місці занедбаних бараків робочих-шахтарів, що залишились від розташованих на тому місці шахт, було вирішено збудувати спортивну базу. Дерев’яні будови перекваліфікували на місця відпочинку гравців, поруч розмістилося гарове поле, а самих футболістів до тренувальної бази став доправляти спеціальний командний автобус.

Будівництво повноцінної футбольної бази, разом із реконструкцією стадіону «Шахтар», стало пріоритетом розвитку клубного господарства у 1960-ті роки. Керівництво команди вважало розширення й удосконалення тренувальних умов одним із першочергових завдань. У середині 1970-х років база «Шахтаря» в селищі Кірша перетворилась на одну з найкращих у СРСР.

Новий імпульс розвитку клубна інфраструктура отримала в середині 1990-х років. Президентом ФК «Шахтар» став Рінат Ахметов. Він ініціював будівництво нової тренувальної бази, що відповідала б найсучаснішим вимогам футбольних спортивних центрів.

Сьогодні СТБ «Кірша» буквально потопає в зелені. На її території зростає близько чотирьох із половиною тисяч дерев і майже три тисячі кущів. База «Шахтаря» є відомою невеликим розплідником білих і чорних лебедів, а також голубником, що існує від середини 1970-х років.

Оснащення

На території СТБ «Кірша» дев’ять повнорозмірних полів: вісім із природним покриттям та одне зі штучним. Усі поля обладнані системою штучного освітлення для проведення тренувань у вечірній час. Крім того, наявний критий манеж 40 х 60 м із сучасною обігрівальною системою, освітленням та примусовою системою вентиляції, максимальна висота будови – 13 м.

Тренувальна база «Шахтаря» – найкраща в Україні

Маріно Фасіолі, виконавчий директор Федерації футболу Франції. 25.04.2012

У головному корпусі бази передбачено 16 комфортабельних двомісних номерів для футболістів, 6 – для тренерського штабу і 6 – для співробітників медичної служби. Гордістю СТБ «Кірша» є медико-реабілітаційний блок.

Корпус молодіжного складу, «Шахтаря-3» і «Шахтаря» U19 – міні-копія головного корпусу. Його загальна площа становить близько 2 300 кв. м. Тут є все необхідне для навчально-тренувального процесу.

Міжнародні турніри

СТБ «Кірша» неодноразово приймала матчі Міжнародного юнацького турніру пам’яті президента ФК «Шахтар» О. С. Брагіна, в якому брали участь команди з України, Росії, Греції, Італії, Іспанії, Англії, Шотландії, Голландії та інших країн.

У червні 2012 року під час проведення Євро-2012 на СТБ «Кірша» розташовувались національні збірні Франції й Іспанії.