Favbet Puma SCM

Ліквідація наслідків війни

Підтримка постраждалих

Збройна агресія РФ проти України спричинила серйозну соціально-гуманітарну кризу. «Шахтар» активно підтримує і допомагає людям, які опинилися в скрутному становищі внаслідок бойових дій та гуманітарних катастроф.

У березні 2022 року Shakhtar Social спільно з EFDN та Legia Foundation (Польша) запустили кампанію на підтримку України та її мешканців. Протягом місяця європейські футбольні клуби зібрали товари першої необхідності для переселенців з різних регіонів України.

До ініціативи долучилися 13 європейських футбольних клубів, які допомогли через свої соціальні фонди. Кампанію підтримали такі партнери, як EFDN (Нідерланди), Legia Foundation (Польща), Benfica Foundation (Португалія), Aston Villa (Англія), Wimbledon FC (Англія), FC Schalke 04 (Німеччина), Heart of Midlothian FC (Шотландія), Leicester City (Англія), Blackburn Rovers (Англія), Montrose FC (Шотландія), Chesterfield FC (Англія), Foundation 92 (Англія), KAA Gent (Бельгія), Colchester United FC (Англія).

У квітні 2022 року в межах Shakhtar Global Tour for Peace в польському Гданську відбувся благодійний матч «Шахтаря» та польської «Лехії», де вдалося зібрати понад 2,5 мільйона гривень, які згодом спрямували благодійній організації Fundacja Gdańska для забезпечення товарами першої необхідності 800 українських біженців у Гданську, а також для відправки гуманітарної допомоги до Shelter Centre «Шахтаря» на «Арені Львів».

ФК «Шахтар» та організація The European Football for Development Network наприкінці 2022 року оголосили про запуск проєкту European Football Powers Up Ukraine – кампанії зі збору генераторів для жителів України. До ініціативи долучилося багато європейських футбольних клубів, зокрема ФК «Бенфіка» та благодійний фонд Fundacao Benfica.

Генератори було передано громадській організації «Місто Сили» до Херсона, для модульного містечка переселенців «Фундації друзів України» у Львові, громадській організації «Центр розвитку дітей з особливими потребами «Вірю в тебе», а також адресно родинам на Київщині та Львівщині.

У червні 2023 року ФК «Шахтар» спрямував гуманітарну допомогу до Херсонської області, яка потерпала від наслідків підриву російськими окупантами дамби Каховської ГЕС. Дитячі товари (памперси, пелюшки, вологі серветки тощо) було передано до евакуаційних пунктів і штабів гуманітарної допомоги в Херсоні. Генератори, газові плити надано для забезпечення потреб населення та компетентних органів з ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС. Понад 7 тисяч літрів питної води, товари особистої гігієни, а також побутову хімію отримали мешканці населених пунктів Новоолександрівської та Милівської сільських територіальних громад Херсонської області.

Благодійне товариство Shakhtar Social за підтримки ЕСА та UEFA Foundation for Children реалізували проєкт допомоги футбольним школам і футбольним секціям у державних школах України, щоб вони продовжували свою діяльність, а діти могли займатися тим, що вони люблять найбільше, – грати у футбол.

Загалом допомогу спрямовано до 31 державного спортивного закладу України, зокрема в Запоріжжя, Слов’янськ, Дружківку, Покровськ, Білозерське, Добропілля, Харків та Херсон.

Проєкт реалізовано завдяки гранту, який Shakhtar Social отримав у межах програми допомоги ECA Relief Programme за підтримки UEFA Foundation for Children.

На початку 2024 року «Шахтар» розпочав довгострокову програму підтримки дитячого футболу в Україні, зокрема на деокупованих територіях.

Усього було отримано понад 100 заявок від установ по всій Україні, серед яких було відібрано 20 закладів, які отримали спортивний інвентар для занять футболом. Перевага надавалась секціям і школам, розташованим на деокупованих і найближчих до лінії фронту територіях, у невеликих населених пунктах, а також тим, де тренування проводяться безоплатно.

Благодійний фонд Shakhtar Social передав оснащення для облаштування укриттів у 20 навчальних закладах у Білицькому, Добропіллі, Білозерському та в с. Ганнівка (Донецька область), Коблевому (Миколаївська область), Славутичі та с. Катюжанка (Київська область), Кривому Розі, Зеленодольську, Васильківці, Першотравенську, Павлограді та Синельниковому (Дніпропетровська область), Запоріжжі, Полтаві, Житомирі й Хмельницькому. Набори допомоги складалися зі стільців, м’яких крісел-мішків, столів, ліхтариків, пледів, аптечок, настільних ігор та книг. Завдяки таким наборам діти зможуть комфортніше проводити час в укриттях, коли лунає повітряна тривога.

Проєкт реалізовано завдяки гранту, який Shakhtar Social отримав у межах програми допомоги ECA (ECA Relief Programme) за підтримки UEFA Foundation for Children.

У лютому 2024 року півзахисник «Шахтаря» Віктор Цуканов разом з фондом Shakhtar Social відвідали тренування команди академії ФК «Локомотив» (Київ). 23 січня 2024 року через пряме влучання російської ракети будівля бази киян була зруйнована, а весь футбольний інвентар – знищено. ФК «Шахтар» ухвалив рішення допомогти «Локомотиву» м’ячами та іншим спортивним знаряддям (фішки, манишки, бар’єри), які Віктор Цуканов особисто передав представникам столичного клубу.