Favbet Puma SCM
Гравці

Олег
Ошенков

Місце народження
Санкт-Петербург
Дата народження
27 травня 1911
Oleg Oshenkov

Біографія та кар'єра

За часів Олега Ошенкова «Шахтар» здобув перші значні успіхи на внутрішній арені, двічі поспіль стаючи володарем Кубка СРСР.

Уродженець Санкт-Петербурга з’явився в Донецьку у червні 1960 року й одразу взявся до роботи. Ошенков здійснив істотну кадрову ротацію та видозмінив схему гри. І вже другого сезону на «оранжево-чорних» чекав перший її успіх. «Гірники» дістались фіналу Кубка СРСР, у якому зустрілись із чемпіоном Союзу московським «Торпедо» та його новоспеченими чемпіонами Європи. Попри силу опонента «Шахтар» здобув блискучу перемогу і привіз до Донецька перший трофей.

Протягом наступних двох років підопічні Ошенкова знов дійшли до фіналу. 1962-го почесний трофей наново опинився у столиці Донбасу, але на третій раз команду зупинив московський «Спартак». За десятиліття роботи Олега Ошенкова «Шахтар» став командою з міцним «гірницьким»  характером. За нього розкрилася ціла плеяда видатних футболістів – Володимир Сальков, Юрій Ананченко, Микола Головко, Віталій Савельєв, Валентин Сапронов, Анатолій Родін.

12 травня 2013 року на Алеї слави з’явилася зірка Олега Ошенкова, що ввічнила його ім’я у історії «Шахтаря».

 

 

Oleg Oshenkov