Favbet Puma SCM
Гравці

Віталій
Старухін

Зіркова властивість
Гра головою
Місце народження
Мінськ
Позиція
Нападник
Дата народження
06 червня 1949
Найкращий гравець
1979
Найкращий бомбардир
1979
Кубок СРСР
Переможець
1980
Vitaliy Starukhin

Біографія та кар'єра

Віталій Старухін – найкращий нападник «Шахтаря» радянського періоду, символ «гірників», майстер гри головою, що залишив яскравий слід у історії донецького клубу.

До Донецька нападник перейшов з ФК «Будівельник» (Полтава). І вже від перших матчів почав закохувати у себе місцеву публіку. Він органічно вписався до гри команди і став ідеальним доповненням у її побудовах. Уболівальники називали Старухіна ласкаво Бабусею. А він віддячував їм забитими голами. Про цьому, не маючи гренадерських даних, умів зайняти в штрафному суперника вірну позицію і відправляв м’яч туди, де його напевне не дістанеться голкіпер. Протягом часу виступів у «Шахтарі» провів 270 поєдинків, забив 110 голів.

Пік кар’єри футболіста припав на один з найуспішніших сезонів у радянській історії «Шахтаря». У чемпіонаті-1979 «гірники» під керівництвом Віктора Носова не мали рівних, обіграючи всіх і кожного, майже до кінця змагання претендуючи на золото. Цього року Віталія, що відзначився 26 разів, було визнано найкращим бомбардиром, а всі провідні видання назвали його найкращим футболістом країни.

Після завершення кар’єри Віталій Старухін почав працювати в Дитячо-юнацькій школі «гірників». Він віддавав донецькому клубові весь свій талант і вміння, його по праву було ввічнено 8 травня 2011 року іменною зіркою на Алеї слави «Шахтаря».

Vitaliy Starukhin