Микола Матвієнко (8) Олександр Зубков (31) Георгій Судаков (67, пен.) Микола Матвієнко (68) Данило Сiкан (88)

Прев'ю

4 серпня, Полтава, «Ворскла» ім. О. Бутовського, 15:30
Пряма трансляція – UPL.TV

«Шахтар» розпочинає сезон у статусі чинного чемпіона України і вдруге поспіль захищатиме цей титул. До старту УПЛ команда під керівництвом Маріно Пушича готувалася на зборах у Словенії, де провела 34 дні й зіграла 8 спарингів (3 перемоги, 2 нічиї, 3 поразки; різниця м’ячів: 13–7). Влітку у складі «гірників» відбулося кілька змін: до клубу повернулися бразильці Вінісіус Тобіас та Педріньйо, були оформлені трансфери українського голкіпера Кіріла Фесюна і туніського захисника Алаа Грама, а хорватський оборонець Бартол Франьїч перейшов до «оранжево-чорних» на правах оренди.

Останнього тижня перед початком нового сезону «Шахтар» тренувався в спорткомплексі «Святошин» під Києвом, а за 2 дні до гри до команди приєдналися футболісти, які виступали на Олімпійських іграх.

Суперник

«Ворскла», яка минулого сезону фінішувала на 9-му місці в УПЛ та була фіналістом Кубка України, свої літні збори проводила в Полтаві. Протягом місяця підопічні Сергія Долганського зіграли 5 спарингів: перемогли «Буковину» (3:1), «Ужгород» (1:0), «Скалу 1911» (2:1) та «Минай» (2:1), а також звели внічию матч з СК «Полтава» (1:1).

Влітку «Ворскла» провела кілька трансферів: був придбаний нігерійський нападник Самсон Ієде Ономіго з «Горсенса» (Данія), у статусі вільних агентів до клубу приєдналися український захисник Олександр Чорноморець («Колос»), словенець Лука Гучек («Чорноморець»), півзахисники Денис Ндукве («Полісся») та Демир Шкрієль («Морнар», Чорногорія).

Історія взаємин

У чемпіонаті України «Шахтар» і «Ворскла» провели між собою 57 матчів: 42 перемоги в «гірників», 10 ігор завершилися внічию, 5 разів сильнішими були полтавці. Загальна різниця м’ячів: 114–38 на користь донеччан.

Попередня зустріч

15 травня «Шахтар» і «Ворскла» грали у фіналі Кубка України на стадіоні «Авангард» у Рівному. Перший тайм минув під контролем «гірників», а відкрити рахунок вдалося на 40-й хвилині, коли Данило Сікан головою завершив подачу Азарова. По перерві донеччани збільшили перевагу: на 56-й хвилині відзначився Юхим Конопля. За 5 хвилин до завершення поєдинку полтавці скоротили відставання завдяки голу Миколи Ковталюка, але на більше не спромоглися. 2:1 – «Шахтар» святкував перемогу в Кубку України та оформив золотий дубль сезону.

Матч «Ворскла» – «Шахтар» обслуговуватиме бригада арбітрів на чолі з Миколою Балакіним. Асистенти – Володимир Висоцький та Семен Шлончак. На грі працюватиме система VAR (арбітр VAR – Олексій Деревінський).