Чемпіонат України серед жіночих команд. Вища ліга

14 квітня 2024 р. 12:00
Арсенал-Арена

Shakhtar Women

14 квітня, Щасливе, «Княжа Арена», 12:00

Підготовка до поєдинку з «Металістом 1925» проходила на базі Академії в Щасливому в режимі двотижневого циклу одноразових тренувань. У попередніх турах другого етапу Вищої ліги «Шахтар» поступився «Ворсклі» (0:3) та «Колосу» (1:2). Наразі підопічні Романа Заєва з 19 балами в активі посідають 5-те місце в таблиці (різниця м’ячів: 33–18). Відзначимо, що з розташування національної та молодіжної жіночої збірної України повернулися Єлизавета Молодюк, Олександра Янєва, Софія Луцан та Лідія Заборовець.

Роман Заєв, головний тренер:

– «Металіст 1925» – це дуже досвідчена команда та багаторазовий чемпіон нашої країни. Суперник на 70% зібрав той склад, який у них уже був. У складі харківського колективу багато гравчинь, які мають досвід не тільки в іграх чемпіонату України, а й за кордоном та в національних збірних, тому буде непросто.

«Металіст 1925» успішно розпочав весняну частину сезону, перемігши «Колос» (1:0) та «Ладомир» (7:0). Після зіграних 13 турів команда Володимира Пятенка з 26 очками посідає 4-те місце в таблиці (8 перемог, 2 нічиї та 3 поразки, різниця м’ячів: 29–16). Під час двотижневої паузи на матчі збірних харків’янки провели товариську зустріч із «Маріуполем» (3:1), що дозволило тренерському штабу задіяти тих, хто отримує менше ігрового часу, оскільки певна частина футболісток перебувала в розташуванні національної збірної України, тренером якої також є Володимир Пятенко.

Під час міжсезоння команда суттєво посилилася, підписавши сімох новачків: Ольгу Басанську, Александрію Крістіне, Марію Денищич, Евеліну Купцову, Анастасію Дружченко, Лесю Ольхову та Ірину Кочнєву. Колектив має на меті завершити чемпіонат на призовому місці й дістати право зіграти в Лізі чемпіонів.

На офіційному рівні «Шахтар» і «Металіст 1925» провели 1 гру, яка завершилася перемогою харків’янок – 3:0.

6 листопада 2023 року «Шахтар» і «Металіст 1925» грали на «Княжій Арені» в Щасливому. Суперники демонстрували високий темп та проводили обопільні атаки. «Шахтар» просував м’яч уперед, використовуючи фланги, а «Металіст 1925» діяв через вільні зони між лініями. На 44-й хвилині після фолу Геник рефері призначила пенальті, який реалізувала Хімич – 1:0. Хвилиною пізніше харків’янки подвоїли перевагу: після закидання Панцулая, скориставшись вільною зоною, пробила воротарку – 2:0. На 53-й хвилині Манзюк після боротьби проштовхнула м’яч до Хімич, яка вийшла на ударну позицію та поцілила в дальній кут воріт. Фінальний свисток арбітра зафіксував перемогу «Металіста 1925» – 3:0.