Арена АуфШальке

Базель

Рікі ван Волфсвінкел (90)

11 серпня, Гельзенкірхен, «Арена АуфШальке», 22:00

Лише кілька днів тому підопічні Луїша Каштру провели другий поєдинок 1/8 фіналу з «Вольфсбургом» і довершили розпочате в першій грі – 2:1 на виїзді й 3:0 у Києві. «Шахтар» вийшов до чвертьфіналу. Решта вирішальних раундів Ліги Європи, кожен з яких складатиметься з одного матчу, проходитиме в німецьких містах.

«Оранжево-чорні» мають зустрітися з «Базелем» у Гельзенкірхені. До Німеччини команда вирушить за день до матчу, 10 серпня. А тренування в щоденному режимі «гірники» поновили в п’ятницю, потроху змістивши акценти на підготовку до наступного суперника. Через вилучення в грі з «Вольфсбургом» дискваліфіковано Давида Хочолаву.

Нагадаємо, що у єврокубковій історії «Шахтарю» протистояли 5 клубів зі Швейцарії: «Серветт», «Цюрих», «Лугано», «Янг Бойз» і «Базель» (7 перемог, 1 нічия та 3 поразки).

На початку серпня «Базель» завершив чемпіонат Швейцарії, ставши бронзовим призером, а за 3 дні після заключного матчу оформив вихід до чвертьфіналу Ліги Європи. На стадії 1/8 фіналу команда Марселя Коллера з рахунком 4:0 за сумою зустрічей перемогла німецький «Айнтрахт», а раундом раніше за аналогічним сценарієм здолала кіпрський АПОЕЛ. Про єврокубковий сезон «Базеля» ми розповідали.

Другий поєдинок з «Айнтрахтом» «червоно-сині» провели таким складом: Николич, Відмер, Джемерт, Альдерете, Петретта, Джака, Фрай, Штокер (ван Волфсвінкел, 66), Кампо, Пулулу (ван дер Верфф, 66), Кабрал (Адемі, 80). Єдиний гол наприкінці забив центральний півзахисник Фабіан Фрай. До речі, 12 років тому в протистоянні із «Шахтарем» у Лізі чемпіонів він був на лаві запасних, а сьогоднішній капітан команди Валентин Штокер тоді відіграв усі 90 хвилин.

Через перебір карток чвертьфінал пропускає центральний захисник Ерай Джемерт. Деякий час у командному лазареті перебувають воротар Йонас Омлін, півзахисники Лука Дзуффі й Рамірес.

26 листопада 2008 року команди зустрілися в Донецьку в межах 5-го туру групового етапу Ліги чемпіонів. «Шахтар» розбив свого суперника з рахунком 5:0. Жадсон оформив хет-трик і віддав гольовий пас на Євгена Селезньова, а ще один м’яч записав до активу Вілліан. Ця перемога дозволила «гірникам» потрапити до Кубка УЄФА – там вони успішно подолали весь шлях і здобули євротрофей.