Марлос (11) Жунiор Мораес (17) Жунiор Мораес (33) Тарас Степаненко (42) Жунiор Мораес (74)

24 серпня, Київ, «Динамо» ім. В. Лобановського, 19:00
Пряма трансляція на телеканалі «Футбол 1»

«Шахтар» готується до чергового туру в стандартному режимі. У строю всі заявлені футболісти, крім Івана Ордеця, Дентіньо та Оларенважу Кайоде, які далі відновлюються. Дискваліфікованих немає.

У попередньому турі підопічні Паулу Фонсеки здобули суху виїзну перемогу над «Львовом» (2:0) і зміцнили позиції найрезультативнішої команди УПЛ. На старті чемпіонату «гірники» забили 11 м’ячів, а це більше, ніж сумарно в «Динамо» й «Олександрії», що розташувалися в таблиці по сусідству. По 12 очок в активі мають 3 клуби, у киян ще гра в запасі.

«Олімпік» підходить до дербі на 6-му місці. Колектив Романа Санжара розпочав із поразки від «Чорноморця», після чого переміг «Ворсклу» й тричі вдовольнявся нічиєю (з «Карпатами», «Львовом» та «Зорею»).

Порівняно з минулим сезоном «олімпійці» кардинально оновилися. Основними виконавцями стали Дмитро Гришко й Антон Кравченко, що повернулись, Володимир Кринський, Євген Зубейко, Павло Ксьонз, Сергій Вакуленко, Віталій Кольцов і Максим Дегтярьов, які прийшли під час літнього міжсезоння. Відзначимо, що Віталій Балашов і брати Пасічі також приєдналися 2018 року. У заявці лише один легіонер – француз Максим Тейшейра.

У матчі не братимуть участі орендований «Олімпіком» Сергій Вакуленко та травмований Євген Цимбалюк.

Команди 10 разів зустрічались у Прем’єр-лізі. У «Шахтаря» 7 перемог, 3 поєдинки в сезоні-2016/17 завершилися внічию. Загальна різниця м’ячів: 30–7.

Попередня зустріч у чемпіонаті

25 листопада 2017 року на цьому самому стадіоні чемпіон узяв гору з рахунком 4:2. На гол Феррейри в дебюті «олімпійці» блискавично відповіли влучним ударом Прийомова. «Шахтар» домінував, і забиті м’ячі були лише справою часу. На 39-й хвилині Шабанов в одному епізоді зіграв рукою в штрафному й повалив на газон Ракицького, а Феррейра з точки оформив дубль. По перерві Бернард та Фред зміцнили перевагу «оранжево-чорних», а ще один м’яч Прийомова сформував підсумковий результат.