Фолькспаркштадіон

Барселона

7 листопада, Гамбург, «Фолькспаркштадіон», 19:45
Пряма трансляція – Megogo

«Шахтар» на екваторі групового турніру посідає 3-тє місце в квартеті Н, маючи 3 очки (різниця м’ячів: 5–7). Нагадаємо, після стартової поразки від «Порту» (1:3) «гірники» здійснили неймовірний камбек, перемігши на виїзді чемпіона Бельгії «Антверпен» (3:2), а в минулому турі в гідній боротьбі мінімально поступилися «Барселоні» (1:2). Саме поєдинок в Іспанії став дебютним для Маріно Пушича на посаді головного тренера «Шахтаря». Протягом минулих 2 тижнів боснійський наставник устиг провести з командою перші ігри у внутрішніх турнірах: спочатку у чвертьфіналі Кубка України «оранжево-чорні» обіграли «Вікторію» (3:0), а потім здобули перемогу в українському класико над «Динамо» (1:0) в УПЛ.

До другої зустрічі з «Барселоною» донеччани підходять не без кадрових втрат: участь у грі не візьмуть захисник Юхим Конопля, півзахисники Артем Бондаренко й Олег Очеретько, нападник Лассіна Траоре. Решта готові вийти на поле «Фолькспаркштадіона».

«Барселона» є лідером групи Н, маючи абсолютний показник – 3 перемоги в 3 турах (9 очок, різниця м’ячів: 8–1). Каталонці розпочали турнір домашнім розгромом «Антверпена» (5:0), потім обіграли «Порту» (1:0 на виїзді) та «Шахтар» (2:1). Після останньої зустрічі з «гірниками» підопічні Хаві встигли провести 2 матчі чемпіонату Іспанії, програвши в Ель Класіко мадридському «Реалу» (1:2) та минулими вихідними здобувши дуже непросту перемогу над ФК «Реал Сосьєдад» (1:0) завдяки голу Араухо на 90+2-й хвилині.

Ситуація зі складом у «Барселони» значно покращилася порівняно з матчем двотижневої давнини. Одужали й повернулися до гри головний бомбардир каталонців Роберт Левандовський (6 голів та 4 асисти в сезоні), юні лідери півзахисту Гаві та Педрі, а також вінгер Рафінья. Травмованими залишаються Френкі де Йонг та Серджі Роберто.

«Шахтар» і «Барселона» провели між собою 10 матчів у всіх турнірах: «гірники» мають 2 перемоги, 1 гра завершилася внічию, 7 разів сильнішими були каталонці. Загальна різниця м’ячів: 9–20.

25 жовтня 2023 року команди зустрічалися в Барселоні. Господарі мали перевагу в першому таймі, що втілили в 2 голи: на 28-й хвилині Ферран Торрес вдало зіграв на добиванні та відкрив рахунок, а на 36-й хвилині ударом здалеку забив Фермін Лопес. По перерві «гірники» стали діяти значно сміливіше, і на 62-й хвилині Георгій Судаков після комбінації з Азаровим відіграв м’яч. Решту часу підопічні Маріно Пушича провели в намаганнях зрівняти рахунок, але реалізувати свої моменти їм не вдалося – 1:2.

Матч «Шахтар» – «Барселона» обслуговуватиме бригада арбітрів з Боснії та Герцеговини на чолі з Ірфаном Пельто.