Віктор Коваленко (4) Маркос Антоніо (9) Дентіньо (17) Віктор Коваленко (18) Манор Соломон (50)

Львів

Шина (25)

17 жовтня, Київ, НСК «Олімпійський», 17:00
Без глядачів

Чемпіонат України поновиться вже після другої досить тривалої перерви, хоча зіграно в ньому лише 5 турів. «Шахтар» наразі перебуває на 4-му місці, оскільки тричі завершував свої матчі внічию (із «Зорею», «Рухом» і «Десною»). В усіх підопічні Луїша Каштру забивали, а сухими свої ворота лишили тільки раз – 27 вересня з «Олімпіком» (2:0).

Головна тема останніх тижнів в інформаційному полі – знов коронавірус. Спочатку в «Шахтарі» з робочого процесу випали капітан і віцекапітан Андрій Пятов і Тарас Степаненко. Згодом тести з позитивними результатами здали ще 9 гравців. До поєдинку зі «Львовом» команда готувалася без них. Лише за кілька днів до матчу в Луїша Каштру з’явилась нагода проводити повноцінні тренування й двосторонки, коли кількість польових футболістів сягнула 17. Це стало можливим після приїзду збірників, відновлення Болбата й Вакули, а також завдяки залученню гравців дубля Мампассі, Шостака, Гончарука і Чурка, який нещодавно повернувся до «Шахтаря».

«Гірники» завдавали поразок «Львову» в 4 минулих матчах із різними варіантами рахунку: 5:0, 3:0, 2:0 і 4:1. Марлос, Дентіньо, Болбат і Патрік забивали цьому суперникові двічі, а Мораес у попередній зустрічі відзначився хет-триком.

«Львів», який провів лише 4 поєдинки, замикає турнірну таблицю. Наш опонент здобув єдине очко в попередньому турі в протистоянні з іншим львівським клубом – «Рухом». Це сусіди не лише за місцем дислокації, а й за актуальним розташуванням у табелі про ранги.

Команда, яку очолює 46-річний грузин Георгій Цецадзе, розпочала чемпіонат із 3 матчів з представниками країни у єврокубках. «Колосу» й «Зорі» львів’яни поступилися розгромно (0:4 і 0:5), «Динамо» – скромніше (1:3). Автором єдиного гола за 12 пропущених є хорват Макс Челич. З метою посилити атаку клуб у жовтні підписав Ернеста Антві. Ще минулого туру ганець провів 90 хвилин на лаві запасних «Руха» в грі зі «Львовом», куди після розриву контракту перейшов на правах вільного агента.

Додамо, що в четвер увечері у 2 футболістів «Львова» було виявлено коронавірус. Їх було ізольовано від команди, яка вирушила на матч із «Шахтарем» до Києва.

«Шахтар» перемагав 6 разів, нічия та успіх «Львова» фіксувалися по 1 разові. Різниця м’ячів: 18–3.

Востаннє команди сходились на полі майже рік тому – 22 листопада 2019-го. «Шахтар» переміг з рахунком 4:1, хоча перша половина завершилася внічию 1:1 – на влучний удар Мораеса після прострілу Болбата львів’яни відповіли голом Татаркова. Відмінні нагоди забити мав Тете, проте або він бив повз, або рятував Бандура. Того вечора були інші герої: у другому таймі Мораес завершив передачу Ісмаїлі, потім він ще й реалізував пенальті, а крапку поставив Алан Патрік – 4:1.

10 Маріуполь 0 0 0 0 0 0 0
12 Минай 0 0 0 0 0 0 0