Ліон

Набіль Фекір (65)

12 грудня, Київ, НСК «Олімпійський», 22:00
Пряма трансляція на телеканалі «Футбол 2»

Боротьба за розподіл місць у групі F триватиме до останньої секунди. Перед заключним туром «Ліон» на 2 очки випереджає «Шахтар», а підопічні Паулу Фонсеки – на стільки ж «Хоффенхайм». Для виходу в 1/8 фіналу «гірникам» необхідно виграти останній матч року, натомість французів влаштує й нічия в Києві.

Уперше за свою історію «Шахтар» проведе поєдинок Ліги чемпіонів на НСК «Олімпійський». Квитки вже в продажу. Також уболівальники можуть придбати VIP-пакети й корпоративні ложі.

Перша зустріч команд явила видовищний футбол із численними гольовими моментами. «Ліон» пішов від рахунку 0:2 і звів результат до нічиєї, до того ж це єдиний учасник групи без поразок. Здебільшого сьогоднішню перевагу французів у балах зумовила стартова перемога над «Манчестер Сіті».

Підопічні Брюно Женезьо досить комфортно почуваються на виїзді та не відмовляються від своєї гри. Багато про що свідчить статистика гостьових матчів нинішнього сезону: у 7 з 9 випадків «ткачі» забивали щонайменше двічі (виняток – сухі поразки від «Реймса» й ПСЖ). Водночас лише одного разу ліонці не пропустили на чужому полі: сталося це ще у вересні з «Діжоном» (3:0).

Останнім часом Женезьо використовує схему з трьома центральними захисниками. Проти «Ренна» склад був таким: Лопеш, Тете, Денайєр, Марсело, Морель (Дембеле, 74), Менді, Ауар, Ндомбеле (Шейх, 21; Тузар, 46), Фекір, Депай, Траоре. «Ліон» програв, діставши 2 голи наприкінці першого тайму.

Головне питання щодо складу для Женезьо на сьогодні – чи зможе допомогти команді один з лідерів середини поля Тонгі Ндомбеле, що травмувався. Максвел Корне, який чудово провів обидва поєдинки із «Сіті», за інформацією французьких ЗМІ, відновитися не встигає. А от повернення Лео Дюбуа дещо розширює вибір на правому фланзі оборони й додає альтернативу Тете.

Попередній матч

2 жовтня в Ліоні команди грали за порожніх трибун. На 11-й хвилині господарі мали гарну нагоду повести в рахунку – Пятов за межами штрафного ногою відбив удар Дембеле. «Шахтар» у середині тайму відповів моментом Мораеса (Лопеш перевів на корнер). Зрештою саме Жуніор був героєм вечора у складі «гірників». На 44-й хвилині він замкнув простріл Ісмаїлі, а невдовзі по перерві завершив контратаку за участю Матвієнка, Марлоса й Патріка – 0:2. «Ліон» такий перебіг подій анітрохи не збентежив, і підопічні Женезьо видали надпотужні півгодини. Багато що вирішив вихід на заміну Депая. На 70-й та 72-й хвилинах французи домоглися рівного рахунку (відзначились Дембеле й Дюбуа), а під завісу команди обмінювались супермоментами, зокрема Кайоде пробив у хрестовину.