Рубен Діаш (12, а/г) Тарас Степаненко (49) Алан Патрік (71)

Прев'ю

27 лютого, Лісабон, «Ештадіу ду Бенфіка», 22:00
Пряма трансляція на телеканалі «Футбол 1»

Тиждень тому «оранжево-чорні» завдали «Бенфіці» першої поразки на стадії 1/16 фіналу Ліги Європи. Проте рахунок 2:1 з голом португальців у гостях певною мірою слизький, і геть усі усвідомлюють, що цей результат матиме вагу лише в разі виходу до наступного раунду.

Луїш Каштру вперше прилетів на батьківщину зі своєю новою командою. Кар’єру гравця та тренера він провів у Португалії, і «Бенфіка» завжди була для нього фактором мотивації найвищого рівня, зокрема в період роботи в «Порту», адже обидва клуби – найтитулованіші.

У четвер наставникові «гірників» доведеться обрати на позицію правого захисника між Сергієм Болбатом і Додо, який повернувся після дискваліфікації. Відзначимо, що і з «Бенфікою», і з «Десною» відіграли 4 футболісти: Микола Матвієнко, Тарас Степаненко, Алан Патрік та Жуніор Мораес. Марлос і Тайсон у матчі чемпіонату провели 30 хвилин, Ісмаїлі – 20.

Суперник

У «Бенфіки» відбув дискваліфікацію Юліан Вайгль, придбаний під час зимового міжсезоння в Дортмунді задля підсилення центру поля. У зв’язку з його поверненням Флорентіну на полі вже можна не чекати. В іншому все залежить виключно від тактичних задумів Бруну Лаже на матч-відповідь. Наприклад, у поєдинку з «Жил Вісенте» в парі з Вайглем діяв Самаріс, Таарабту було відведено більш атакувальну роль, ліворуч змістився Рафа Сілва, а Серві лишився на лаві запасних.

Цього сезону «Бенфіка» тричі програвала в рідних стінах («Порту», «Лейпцигу» та «Бразі») і вже вичерпала ліміт можливих похибок. Завдання «орлів» – змінити серію невдач на звичний переможний графік, причому в матчі із «Шахтарем» це питання участі в турнірі. Що ж до внутрішнього чемпіонату, там підопічні Бруну Лаже вже зробили перший крок, здолавши на виїзді «Жил Вісенте» завдяки єдиному голу Вінісіуса на 15-й хвилині.

Історія взаємин

У команд після битви в Харкові наразі 3 проведені матчі. Баланс на боці «Шахтаря»: 2 перемоги, 1 поразка, 4 забиті та 3 пропущені м’ячі.