Артем Бондаренко (48) Лассіна Траоре (52) Артем Бондаренко (80)

Прев'ю

28 квітня, Ковалівка, «Колос», 15:00
Пряма трансляція – ОТТ-платформа Setanta Sports

«Шахтар» продовжує свою безпрограшну весняну серію: після поновлення чемпіонату донеччани здобули 7 перемог за 2 нічиїх. Такі результати дозволяють команді Ігора Йовічевіча утримувати першу сходинку в турнірній таблиці Прем’єр-ліги: наразі в «гірників» 53 очки (різниця м’ячів: 53–16), вони на 5 балів випереджають «Дніпро-1», що має матч у запасі. Також триває гольова серія «оранжево-чорних» в УПЛ, яка налічує вже 21 матч. Цікаво, що історичний рекорд за цим показником також належить «Шахтарю»: у період від серпня 2015-го до липня 2017 року забивали в 53 іграх поспіль.

Цей тиждень «гірники» провели в Києві, тренуючись на базі спорткомплексу «Святошин». До поєдинку з «Колосом» готуються всі футболісти, за винятком Дмитра Криськіва, Івана Петряка і Дмитра Різника, які відновлюються після ушкоджень.

Суперник

«Колос» проводить черговий якісний сезон в елітному дивізіоні і наразі йде на 6-й позиції в таблиці УПЛ. В 22 матчах ковалівці здобули 30 очок (8 перемог, 6 нічиїх, 8 поразок) і продовжують боротьбу за місце в єврокубках. Зберігається фірмовий стиль команди Ярослава Вишняка з акцентом на захисті: «аграрії» не так багато забивають самі (усього 19 голів), але мають четверту за надійністю оборону в чемпіонаті (21 пропущений м’яч).

У весняній частині сезону «Колос» провів 7 матчів: з мінімальним рахунком поступився «Кривбасу», «Минаю» та в минулому турі «Зорі», зіграв у безгольову нічию з «Металістом», а також переміг «Рух» (1:0), «Металіст 1925» (3:0) та «Минай» (1:0). На рахунку півзахисника Павла Оріховського, який є найкращим бомбардиром ковалівців цього сезону (7 м’ячів), 3 з цих 5 голів команди.

Історія взаємин

«Шахтар» та «Колос» 8 разів грали в межах чемпіонату України: у 7 матчах сильніше були «гірники», 1 зустріч завершилася внічию. Загальна різниця м’ячів: 22–5 на користь «оранжево-чорних».

Попередня зустріч

19 жовтня 2022 року в першому колі «Шахтар» та «Колос» грали на «Арені Львів». Уже на 8-й хвилині «оранжево-чорні» відкрили рахунок завдяки влучному удару Михайла Мудрика. Продовжуючи повністю контролювати перебіг подій на полі, підопічні Ігора Йовічевіча розвинули успіх по перерві: на 47-й хвилині дебютний гол за донеччан провів Лукас Тейлор, а ще за 10 хвилин з паса Судакова дубль оформив Мудрик. 3:0 – упевнена перемога «гірників».

Матч «Колос» – «Шахтар» обслуговуватиме бригада арбітрів на чолі з Олексієм Деревінським. Асистенти – Володимир Жарий і Ярослав Трехліб.

7 Кривбас 30 12 5 13 26 30 41
8 Минай 30 9 9 12 25 30 36