8 квітня 2023 р. 14:00

Металіст

8 квітня, Ужгород, «Авангард», 14:00
Пряма трансляція – Setanta Sports+, YouTube-канал Setanta Sports

«Шахтар» продовжує лідирувати в турнірній таблиці чемпіонату, здобувши 43 очки у 18 матчах (різниця м’ячів: 47–14). Перевага над найближчим переслідувачем скоротилася до 1 бала після нічиєї в попередньому турі, коли донеччани двічі вели в рахунку, але не втримали перемогу над «Чорноморцем» (2:2). До речі, в Одесі «оранжево-чорні» продовжили гольову серію – команда забиває вже в 17 матчах поспіль (47 голів), а півзахисник донеччан Дмитро Криськів, який відзначився у воротах «моряків» на 21-й секунді, став автором найшвидшого гола УПЛ-2022/23.

Тижневий цикл підготовки до поєдинку з «Металістом» підопічні Ігора Йовічевіча провели у Львові, а в п’ятницю автобусом прибули до Ужгорода. У загальній групі тренуються Тарас Степаненко (пропускав попередній матч) та Віктор Корнієнко (повернувся після відновлення від травми). Через перебір карток у суботу не гратиме Єгор Назарина.

«Металіст» у першому сезоні після повернення в УПЛ зосереджений на боротьбі за право залишитися в елітному дивізіоні. У 19 зіграних матчах харків’яни набрали 18 очок (різниця м’ячів: 17–27) і наразі посідають 13-ту сходинку. Щільність у цій частині таблиці така, що клуби від 10-го до 15-го місця розділяють лише 3 очки, тож кожен бал може стати вирішальним.

Весняна частина чемпіонату дається «Металісту» нелегко: команда зазнала поразок від «Руха» (1:2) та «Інгульця» (1:2), а також зіграла в нульові нічиї з «Олександрією» і «Колосом». Поки що після зимової паузи не забивав найкращий бомбардир харків’ян Максим Прядун, на рахунку якого наразі 6 голів та 3 асисти.

«Шахтар» і «Металіст» у чемпіонаті України провели 39 очних зустрічей: у 27 матчах перемагали «гірники», 10 завершилися внічию, 2 поєдинки виграли харків’яни. Загальна різниця м’ячів: 97–29 на користь «оранжево-чорних».

1 жовтня 2022 року «Металіст» і «Шахтар» грали на «Арені Львів». Донеччани потужно провели перший тайм, забивши 4 м’ячі: форвард «гірників» Данило Сікан оформив хет-трик, ще гол на рахунку Олександра Зубкова. По перерві відзначалися футболісти, які вийшли на заміну: на 72-й хвилині забив Лассіна Траоре, а в компенсований час – Невен Джурасек. Харків’яни змогли провести м’яч престижу зусиллями Чідомере. 6:1 – розгромна перемога команди Ігора Йовічевіча.

Матч «Шахтар» – «Металіст» обслуговуватиме бригада арбітрів на чолі з Олександром Шандором. Асистенти – Денис Марченко та Руслан Єрмоленко.

7 Кривбас 30 12 5 13 26 30 41
8 Минай 30 9 9 12 25 30 36