Ліга Європи УЄФА – 2015/16. 1/4 фіналу. Перший матч.

«Брага» (Брага, Португалія) – «Шахтар» (Донецьк, Україна) – 1:2 (0:1)

Голи: 0:1 Ракицький (45), 0:2 Феррейра (75), 1:2 Вілсон Едуарду (89)

«Брага»: Матеус, Байано (к), Болі, Рікарду Феррейра, Гойано, Карлос, Вукчевич (Аугусто, 87), Рафа Сілва, Сантуш, Стоїлькович (Вілсон Едуарду, 75), Хассан

Запасні: Марафона, Пінту, Джаван, Жока, Мауро

«Шахтар»: Пятов, Срна (к), Ордець, Ракицький, Ісмаїлі, Степаненко, Малишев, Коваленко (Бернард, 88), Тайсон (Дентіньо, 79), Марлос (Едуардо, 82), Феррейра

Запасні: Каніболоцький, Нем, Гладкий, Кривцов

Головний тренер: Мірча Луческу

Попередження: Ракицький (70), Рафа Сілва (83)

Арбітр: Йонас Ерікссон (Швеція)

До першого чвертьфінального поєдинку в «гірників» устиг відновитися від травми Ярослав Ракицький, компанію якому в центрі оборони склав Іван Ордець. В іншому стартовий склад «Шахтаря» був звичним для стадії плей-оф Ліги Європи.

Стартова активність португальців ні до чого не призвела, хоча Андрій Пятов серйозно увійшов до гри вже на другій хвилині. Невдовзі «гірники» призвичаїлися до стадіону в Бразі, спробували нав’язати господарям свій футбол. Довго це не давало результату, в той час як Пятов двічі опинявся на шляху м’яча, що летів у площину. На 38-й хвилиніВіктор Коваленко заробив небезпечний стандарт біля лівого кута штрафного. Удар Дарійо Срни взяла на себе стінка. Перед свистком на перерву знов відзначився активністю Коваленко, який на швидкості вискочив з-за спин захисників «Браги» та вже у штрафному віддав на Марлоса. Бразилець втратив момент для удару, але ця атака призвела до кутового, і він став результативним. Після подачі з лівого флангу м’яч опинився на дальній штанзі, а тамРакицький пробив під поперечину, м’яч рикошетом від ноги захисника влетів у ворота – 0:1.

Після подачі з лівого флангу м’яч опинився на дальній штанзі, а там Ракицький пробив під поперечину, м’яч рикошетом від ноги захисника влетів у ворота – 0:1

По перерві суперники додали в активності. Спочатку чудовий момент мав Максим Малишев, який з кількох метрів влучив у воротаря, замикаючи простріл Ісмаїлі зліва. Атака у відповідь португальців була не менш небезпечною: Рафа Сілва потужно пробивав із близької відстані – м’яч від поперечини залишив межі поля. Та донеччани виглядали впевнено, відчувши смак до атаки. І ось уже Срна праворуч прострілював уздовж воріт – м’яч дивом не опинився в сітці. А господарям вдавалося створювати тиск на оборону «гірників» лише під час кутових, проте і стандарти «Шахтаря» були не менш небезпечними. Підключення Ракицького могло знову призвести до голу, але воротар «Браги» відбив м’яч ногою. А на 75-й хвилині донеччани забили вдруге, причому атака розпочалася з довгої передачіПятова на правий фланг. Там Срна головою протягнув далі на вихід Марлосу, який побачив перед воротами самотнього Факундо Феррейру, і аргентинець технічно підсік м’яч повз воротаря «Браги», що вилетів на перехоплення – 0:2! Португальці виглядали просто деморалізованими, а «гірники» продовжували створювати моменти. Та під завісу зустрічі господарям усе ж вдалося забити, коли Вілсон Едуарду, що вийшов на заміну, головою підрізав м’яч у кут воріт.
А на 75-й хвилині донеччани забили вдруге, причому атака розпочалася з довгої передачі Пятова на правий фланг. Там Срна головою протягнув далі на вихід Марлосу, який побачив перед воротами самотнього Факундо Феррейру, і аргентинець технічно підсік м’яч повз воротаря «Браги», що вилетів на перехоплення – 0:2!
Перемігши на виїзді 2:1, «Шахтар» отримав перевагу напередодні домашньої гри у відповідь у Львові 14 квітня