Шахтар – Брага – 4:0

14 квітня 2016 р.

|

14 квітня в матчі-відповіді 1/4 фіналу Ліги Європи УЄФА «гірники» приймали «Брагу»

Ліга Європи УЄФА – 2015/16. 1/4 фіналу. Матч-відповідь.

14 квітня 2016 року. Львів. «Арена Львів». +11 градусів. 33 617 глядачів.

«Шахтар» (Донецьк, Україна) – «Брага» (Брага, Португалія) – 4:0 (2:0)

Голи: 1:0 Срна (25, з пен.), 2:0 Рікарду Феррейра (43, автогол), 3:0 Коваленко (50), 4:0 Рікарду Феррейра (73, автогол)

«Шахтар»: Пятов, Срна (к), Ордець, Кучер, Ісмаїлі, Степаненко, Малишев, Тайсон (Дентіньо, 77), Коваленко (Бернард, 86), Марлос (Едуардо, 76), Феррейра

Запасні: Каніболоцький, Кривцов, Нем, Гладкий

Головний тренер: Мірча Луческу

«Брага»: Матеус, Болі (Пінту, 77), Вілсон Едуарду (Стоїлькович, 57), Карлос (Мауро, 77), Джаван, Рафа Сілва, Хассан, Рікарду Феррейра, Жозуе, Вукчевич, Гойано (к)

Запасні: Марафона, Аугусто, Жока, Фортуна

Головний тренер: Паулу Фонсека

Попередження: Болі (15), Матеус (24), Карлос (55)

Арбітр: Павел Краловець (Чехія)

Друга зустріч із «Брагою» стала історичною для «Шахтаря»: Дарійо Срна провів 486-й офіційний матч у складі «оранжево-чорних», і це новий рекорд донецького клубу! Попереднє досягнення протрималося від 1987 року і належало Михайлові Соколовському, що його було спеціально запрошено на цю гру в якості почесного гостя. Порівняно із попередньою зустріччю, в якій «гірники» перемогли (2:1), у стартовому складі португальців було три зміни. В донеччан же на поле повернувся Олександр Кучер, що відбув дискваліфікацію, а замість Ярослава Ракицького, який пропускав гру через перебір карток, вийшов Іван Ордець

Суперники розпочали без розвідки, гра пішла на зустрічних курсах, боротьба на кожній ділянці поля була вкрай жорсткою. М’яч у середині поля не затримувався, біля воріт обох команд виникали гострі ситуації, та до реальних гольових моментів справа не доходила. На 24-й хвилині «гірники» провели стрімку атаку: Марлос чудовим пасом вивів на ударну позицію Віктора Коваленка, що на замаху обіграв воротаря і був збитий з ніг. Пенальті чітко реалізував капітан Срна, пробивши низом у правий від себе кут – 0:1. Одразу ж донеччани небезпечно розіграли штрафний праворуч, а в наступній атаці могли подвоїти рахунок, та Факундо Феррейра, що вилетів сам на сам, влучив у штангу, підсікаючи м’яч над воротарем. Гості спробували перехопити ініціативу, а «гірники», трохи зачекавши, відповіли другим голом. У ході масованої атаки Ісмаїлі ліворуч прострілив уздовж воріт, Коваленко у підкаті не зумів замкнути цю передачу, але біля правого кутового прапорця м’яч наздогнав Срна і зробив подачу назад до воротарського, де захисник «Браги» Рікарду Феррейра вразив власні ворота – 2:0.

На 24-й хвилині «гірники» провели стрімку атаку: Марлос чудовим пасом вивів на ударну позицію Віктора Коваленка, що на замаху обіграв воротаря і був збитий з ніг. Пенальті чітко реалізував капітан Срна, пробивши низом у правий від себе кут – 0:1

У дебюті другої половини рахунок зріс до великого. Після відмінної атаки «гірників» Срна опинився праворуч у штрафному і зробив передачу трохи назад на Коваленка, із ударом якого впритул воротар «Браги» не впорався – 3:0! Невдовзі зі схожої ситуації ледве не забив Максим Малишев. Донеччани грали на куражі, не даючи оговтатися гостям, які, втім, після 60-ї хвилини теж створили кілька небезпечних моментів. А «Шахтар» продовжував нагнітати, і ось уже четвертий м’яч опинився в сітці «Браги», проте через офсайд гол не зарахували. Щоправда, на 74-й хвилині все було за правилами: Марлос із Тайсоном розіграли блискучу комбінацію, а захисникові гостей Рікарду Феррейрі довелося знову вразити власні ворота, адже Факундо Феррейра вже збирався відправити м’яч у сітку – 4:0. Португальців було зовсім деморалізовано, хоча напередодні фінального свистка «Брага» могла розмочити рахунок, та голкіпер донеччан Андрій Пятов діяв надійно.
Після відмінної атаки «гірників» Срна опинився праворуч у штрафному і зробив передачу трохи назад на Коваленка, із ударом якого впритул воротар «Браги» не впорався – 3:0!
Таким чином, «Шахтар» виходить у півфінал Ліги Європи, і свого майбутнього суперника команда Мірчі Луческудізнається в п’ятницю після жеребкування.