Шахтар – Севілья: звіт про матч

29 квітня 2016 р.

|

28 квітня в першому матчі 1/2 фіналу Ліги Європи УЄФА «гірники» приймали «Севілью»

Ліга Європи УЄФА – 2015/16. 1/2 фіналу. Перший матч.

28 квітня 2016 року. Львів. «Арена Львів». +13 градусів. 34 267 глядачів.

«Шахтар» (Донецьк, Україна) – «Севілья» (Севілья, Іспанія) – 2:2 (2:1)

Голи: 0:1 Вітоло (6), 1:1 Марлос (23), 2:1 Степаненко (36), 2:2 Гамейро (82, з пен.)

«Шахтар»: Пятов, Срна (к), Кучер, Ракицький, Ісмаїлі, Степаненко, Малишев, Коваленко, Тайсон (Нем, 90+1), Марлос (Бернард, 90+2), Факундо Феррейра (Едуардо, 90+1)

Запасні: Каніболоцький, Шевчук, Кобін, Ордець

Головний тренер: Мірча Луческу

«Севілья»: Сорія, Рамі, Крихов’як, Каррісу (к), Гамейро, Н’Зонзі, Ескудеро, Банега, Вітоло, Коноплянка (Крон-Делі, 59; Коке, 72), Маріано Феррейра

Запасні: Ріко, Колодзейчак, Іборра, Крістофоро, Льоренте

Головний тренер: Унаї Емері

Попередження: Ескудеро (27), Каррісу (40), Крихов’як (47), Малишев (89), Срна (90+6)

Арбітр: Шимон Марчиняк (Польща)

«Шахтар» вийшов у оптимальному складі, а в іспанців з перших хвилин зіграв Євген Коноплянка.

Перший тайм

Гості розпочали агресивно, запропонувавши «гірникам» високий темп. Перша ж небезпечна атака севільців призвела до гола: на 6-й хвилині Вітоло праворуч отримав пас від Гамейро, у штрафному прибрав м’яч під ліву ногу та низом пробив під ноги Андрієві Пятову – 0:1. Донеччани спочатку розгубилися від такого оберту подій, та невдовзі пішли вперед значними силами. Гості відійшли у оборону, застосувавши тактику дрібного фолу, хоча це зрештою не допомогло. На 18-й хвилині у штрафному «Севільї» виникла гостра ситуація після прострілу Ісмаїлі, а ще за п’ять хвилин «гірники» зрівняли рахунок. Ярослав Ракицький від центральної лінії довгим пасом відрізав усю оборону гостей, а Марлос, підробивши м’яч під ліву ногу, влучно пробив у кут – 1:1. Після цього «Шахтар» уже було не зупинити. Тайсон небезпечно пробивав – трохи невлучно. Шикарною була контратака донеччан, коли Тарас Степаненко передачею на півполя відрядив у прорив Марлоса, той пройшов уздовж лінії штрафного, а от пас до Тайсона, що набігав ліворуч, не дійшов.

23-тя хвилина. Ярослав Ракицький від центральної лінії довгим пасом відрізав усю оборону гостей, а Марлос, підробивши м’яч під ліву ногу, влучно пробив у кут – 1:1
Тиск на оборону іспанців був істотним, і на 35-й хвилині «гірники» забили знову. Після розіграшу кутового Марлос зліва подав до воротарського, де Степаненко в боротьбі із захисниками і воротарем головою переправив м’яч у сітку – 2:1. Перший гол Тараса в Лізі Європи. До кінця тайму донеччани продовжували проривати оборону суперника, змушували севільців багато помилятися на своїй половині поля, проте голів більше не було.

Після розіграшу кутового Марлос зліва подав до воротарського, де Степаненко в боротьбі із захисниками і воротарем головою переправив м’яч у сітку – 2:1
Другий тайм

Відразу по перерві гості додали в активності, але «Шахтар» був до цього готовий і проводив свої швидкі контрвипади. Поступово севільці заграли потужніше, і на 55-й хвилині Пятов парирував складний удар, а в наступній атаці суперника м’яч пройшов поруч зі штангою. Був привід призначити пенальті у ворота гостей, коли після удару Марлоса м’яч летів у площину, та зустрівся на шляху із рукою захисника. Пятов частіше входив до гри, проте до середини тайму «гірники» згасили тиск «Севільї», що через важку травму втратила Крон-Делі, який тільки-но вийшов на заміну. Підопічним Мірчі Луческу вдавалися небезпечні контратаки, хоча гості теж шукали щастя біля чужих воріт. Ближче до кінця севільці змогли додати. Спочатку гол Гамейро не було зараховано через офсайд, до того ж у наступній атаці форвард пробив вище воріт із близької відстані. На 81-й хвилині у ворота «Шахтаря» було призначено пенальті після фолу Факундо Феррейри, який реалізував Гамейро – 2:2. Після цього біля воріт Пятова було неспокійно. У компенсований час Луческу зробив потрійну заміну з акцентом на атаку, випустивши БернардаЕдуардо та Веллінгтона Нема. До фінального свистка «гірники» заробили кілька стандартів, а з ударом Ісмаїлі з-за штрафного впорався воротар «Севільї». 2:2 – команди повторили результат матчів Кубка УЄФА зразка 2007 року.

Друга гра відбудеться у Севільї 5 травня.