Янг Бойз – Шахтар: звіт про матч

3 серпня 2016 р.

|

Поєдинок у відповідь 3-го кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів «Шахтар» провів у гостях в «Янг Бойз»

3 серпня 2016 року. Берн. «Стад де Суїсс». 9 365 глядачів. +26 градусів.

«Янг Бойз» (Берн, Швейцарія) – «Шахтар» (Донецьк, Україна) – 2:0 (0:0, 2:0, 0:0). За пенальті – 4:2

Голи: 1:0 Кубо (54), 2:0 Кубо (60)

Пенальті: 1:0 Оаро, 1:1 Срна, 2:1 Кубо, 2:1 Фред (воротар), 2:1 Хадергьонай (повз), 2:1 Ракицький (поперечина), 3:1Роша, 3:2 Марлос, 4:2 Гаїч

«Янг Бойз»: Мвого, Саттер (Обексер, 116), фон Берген (к), Роша, Лецякс, Бертоне (Гаїч, 111), Саного, Сулеймані, Раве (Хадергьонай, 88), Кубо, Оаро

Запасні: Вольфлі, Фрай, Вютрих, Дуа

Головний тренер: Аді Хюттер

«Шахтар»: Пятов, Срна (к), Ордець, Кривцов (Ракицький, 120), Ісмаїлі, Степаненко, Фред, Марлос, Тайсон, Дентіньо (Нем, 75), Едуардо (Селезньов, 62)

Запасні: Шевченко, Бутко, Малишев, Коваленко

Головний тренер: Паулу Фонсека

Попередження: Кубо (11), Роша (15), Оаро (52), Степаненко (65), Фред (71), Тайсон (80), Саного (90+3), Саттер (96)

Арбітр: Рудді Буке (Франція)

Порівняно з першим поєдинком у Львові Паулу Фонсека здійснив у складі лише одну зміну. На позицію Бернарда, що травмував плече, на синтетичний газон «Стад де Суїсс» вийшов Тайсон. Його ж місце у атаці посів Дентіньо, склавши таким чином пару нападників з Едуардо

Перший тайм

Дебют зустрічі, як, утім, і вся перша половина основного часу, пройшов за невисокого темпу. «Гірники» від стартових хвилин захопили контроль над м’ячем. Футболісти «Янг Бойз», попри те що їм необхідно було відіграватись, не особливо квапили події. Перший небезпечний момент було створено на 17-й хвилині, коли після подачі кутовогоДарійо Срною міг відкрити рахунок Тарас Степаненко, але його удар із близької відстані вийшов трохи невлучним. Капітан «Шахтаря» на 43-й хвилині знов виконував стандарт, а українець пробивав головою. Цього разу врятував команду голкіпер «Янг Бойз» Івон Мвого, що зумів дістати м’яч із верхнього кута.

На 47-й хвилині атаку, яку почав Андрій Пятов і продовжив у один дотик Дентіньо, завершував Тайсон – знову виручив партнерів воротар «Янг Бойз»
Другий тайм

По перерві активніше розпочали швейцарці, та «оранжево-чорні» доволі швидко здійснили свій випад. На 47-й хвилині атаку, яку почав Андрій Пятов і продовжив у один дотик Дентіньо, завершував Тайсон – знову виручив партнерів воротар «Янг Бойз». Гра проходила на зустрічних курсах, тому м’яч, що забив Юя Кубо, став справжньою несподіванкою. Японець скористався прострілом Міралема Сулеймані та з близької відстані вразив ворота «Шахтаря». На 60-й хвилині Сулеймані зіграв на Гійома Оаро, той скинув м’яч під удар Кубо – 2:0. Паулу Фонсека виконав дві заміни, випустивши на поле Селезньова і трохи згодом Нема. Скоротити розрив у рахунку «гірники» могли на 72-й хвилині. Дентіньо після навісу Марлоса, пробиваючи головою, влучив у голкіпера. Перед цим, щоправда, міг відзначитись Леонардо Бертоне, та його удар здалеку взяла на себе поперечина. На останніх хвилинах другого тайму футболісти «Шахтаря» могли уникнути додаткового часу, проте ударові Марлоса з району 11-метрової позначки забракло кількох сантиметрів.

Додатковий час

У екстра-таймі ініціативою знов заволоділи «гірники». Підопічні Паулу Фонсеки мали тотальну територіальну перевагу, проте забити могли одного разу. На 108-й хвилині після подачі Дарійо Срни ногу підставляв Євген Селезньов, що з’явився на полі в другому таймі, але м’яч пройшов повз цілі. За кілька хвилин до закінчення гри вийшов Ярослав Ракицький. Футболісти «Шахтаря» намагалися зробити все можливе, аби визначити результат поєдинку в додатковий час, але переможця довелось виявляти у серії 11-метрових ударів.

На 108-й хвилині після подачі Дарійо Срни ногу підставляв Євген Селезньов, що з’явився на полі в другому таймі, але м’яч пройшов повз цілі
Пенальті

У післяматчевій лотереї більше пощастило швейцарцям. У «Янг Бойз» схибив  Флоран Хадергьонай, у «Шахтаря» не реалізували свої удари Фред та Ярослав Ракицький.

Наступну гру «Шахтар» проведе 7 серпня у Львові. У 3-му турі чемпіонату України «гірники» прийматимуть «Олександрію». Початок зустрічі о 19:30.