U19. Волинь – Шахтар – 1:4

27 серпня 2016 р.

|

У 4-му турі юнацької першості України «Шахтар» U19 на виїзді зустрічався з «Волинню»

Чемпіонат U19. 4-й тур. 27 серпня 2016 року. Луцьк. Стадіон «Підшипник». 100 глядачів. +20 градусів.

«Волинь» U19 (Луцьк) – «Шахтар» U19 (Донецьк) – 1:4 (0:2)

Голи: 0:1 Хачаєв (36), 0:2 Кулаков (39), 0:3 Хачаєв (83), 0:4 Топалов (85), 1:4 Біліч (86)

«Волинь»: Франчук, Зінкевич, Морозович (Зюльков, 61), Шандрук, Баб’як, Деда (Сеник, 81), Дручок (Мельничук, 68), Ляшенко (к), Мосіюк (Біліч, 52), Гладун (Миколайчук, 88), Дмитренко

Запасні: Глушко, Попик

Старший тренер: Володимир Гапон

«Шахтар»: Поспєлов, Конопля (Соболевський, 46), Гудзь, Мате, Корнієнко, Якимець, Андрущенко (Кузьменко, 54), Путря (Бондар, 72), Кулаков (Ткачук, 69), Топалов (к), Проданов (Хачаєв, 25)

Запасні: Кучеренко, Чаговець

Головний тренер: Сергій Попов

Попередження: Конопля (34), Соболевський (71), Ткачук (73), Мате (90)

Арбітр: Андрій Холявко (Львів)

«Шахтар» розпочав чемпіонат із перемоги й поразки, а поєдинок третього туру проти «Зорі» було перенесено. «Волинь» у трьох зустрічах зазнала двох «сухих» поразок та виграла вдома в «Зірки» (7:0).

«Гірники» приїхали до Луцька без двох важливих виконавців – Івана Семеніхіна й Олексія Кащука. В першого невелике ушкодження, другий – у розташуванні юнацької збірної. Сьогодні 17 років виповнилось воротареві «оранжево-чорних» Євгенові Кучеренку, а напередодні день народження відзначив захисник Юхим Конопля, який в поєдинку з «Волинню» дебютував у стартовому складі.

«Шахтар» одразу нав’язав суперникові свою гру й майже не залишав половину поля лучан. Уже в дебюті підопічні Сергія Попова створили кілька небезпечних моментів: Кулаков скинув під удар Проданову, але той пробив вище воріт, а декілька хвилин потому сам Кулаков, опинившись у вигідній позиції, не зміг як слід влучити по м’ячеві. В донеччан намагались створювати гостроту Андрущенко й Топалов, а лівий захисник Корнієнко урізноманітнив атаки своїми неочікуваними підключеннями. У середині тайму на поле вийшов Мурад Хачаєв і ледве не забив першим дотиком, проте з його щільним ударом впорався воротар господарів. А на 36-й хвилині Віктор Корнієнко з аута закинув м’яч просто до штрафного, і Хачаєв, одним рухом розібравшись із трьома опікунами, пробив саме у верхній кут – 0:1. За три хвилини «гірники» зміцнили перевагу. Андрущенко відпасував до штрафного на Хачаєва, з ударом Мурада голкіпер упорався, та епізод дограв до кінця Андрій Кулаков, добивши м’яч у сітку, – 0:2.

По перерві лучани спробували вирівняти гру, але «Шахтар» надалі діяв першим номером і проводив гострі різнопланові атаки. Штрафний удар трохи праворуч від центру взявся виконувати Віктор Корнієнко і з лівої ноги майстерно закрутив у ближній кут – господарів урятувала штанга. Не пощастило також Іллі Путрі: з лінії штрафного він пробив у поперечину, від якої м’яч вдарився в лінію воріт і відскочив у поле. Сергій Попов підтримував інтенсивність гри за допомогою замін, випустивши СоболевськогоКузьменкаТкачука й Бондара. Завдяки цьому наприкінці поєдинку гості виглядали свіжішими та забили ще двічі. На 83-й хвилині Топалов віддав до штрафного на Хачаєва, і Мурад ударом у дальній кут оформив дубль. А далі Дмитро Топалов, отримавши закидання з глибини, втік на побачення з голкіпером і спокійно його переграв. Єдине, що вийшло у «Волині», це забити гол престижу – відзначився Дмитро Біліч.

Підсумковий рахунок – 1:4. «Шахтар» U19 на виїзді перемагає «Волинь» і готується до наступного матчу. 3 вересня команда Сергія Попова прийматиме у Щасливому кропивницьку «Зірку».
Добре, що до перерви провели два голи – це дозволило спокійніше діяти в другій половині. Вважаю, ми сьогодні виглядали набагато сильнішими за «Волинь» і заслужено здобули впевнену перемогу
Сергій Попов, головний тренер ФК «Шахтар» U19:

– Від самого початку ми мали значну перевагу. Вже протягом перших п’яти хвилин могли забити два-три м’ячі, але не використали свої нагоди. Суперник узявся вибігати в контратаки, і пішла гра на зустрічних курсах з чималими затратами нервів та енергії. Добре, що до перерви ми провели два голи – це дозволило спокійніше діяти в другій половині. Планували швидко забити й по перерві, проте підвела реалізація. Лише наприкінці зустрічі вдалося втілити свою перевагу й довести рахунок до великого. Загалом вважаю, що ми сьогодні виглядали набагато сильнішими за «Волинь» і заслужено здобули впевнену перемогу.

– У першому таймі ви випустили на заміну Мурада Хачаєва, який забив два м’ячі та взяв участь у ще одному голі. Чи можна сказати, що він став джокером у цьому матчі?
– Так, гол Мурада був дуже важливим для команди, заспокоїв хлопців. Та й сам Хачаєв добре ввійшов до гри, налагодив командні дії. Його вихід допоміг нам перемогти.

– Наступний поєдинок «Шахтар» проводитиме проти «Зірки», яка нещодавно поступилася «Волині» з рахунком 0:7. Чи означає це, що на «гірників» чекає легка перемога?
– У жодному разі. В цьому віці команди здатні демонструвати діаметрально протилежні результати: провалити одну гру й одразу ж видати гарний поєдинок у наступному турі. Для «Зірки» це був один з перших матчів. Зараз вони більш злагоджені, навчені власними помилками й краще підготовлені. Їхній нинішній рівень можна буде оцінити лише у очному протистоянні.