2 липня у черговому товариському поєдинку нідерландських зборів «гірники» зустрічались із «Вітессом»

2 липня 2016 року. Нідерланди. Лоєнен. Voetbalclub Loenermark. +16 градусів. 1 100 глядачів.

«Вітесс» (Арнем, Нідерланди) – «Шахтар» (Донецьк, Україна) – 2:0 (1:0)

Голи: 1:0 Чжан (20), 2:0 ван Берген (57)

«Шахтар»: Каніболоцький (Сарнавський, 66), Данченко, Кривцов, Ордець, Ісмаїлі, Танковський, Малишев, Марлос (Нем, 66), Тайсон (Зубков, 76), Феррейра (Дентіньо, 66), Едуардо (к) (Тотовицький, 66)

Запасні: Кудрик, Кобін, Матвієнко, Воловик, Соболь, Коробенко, Фред, Бернард, Петряк, Борячук

Головний тренер: Паулу Фонсека

«Вітесс», 1-й тайм: Роом, Леєрдам, Рашиця, Ота, Чжан, Єйні, Котте, Фоор, Корян, Бейкер, Кашия

«Вітесс», 2-й тайм: Хаувен, Лукассен, Кройсвейк, ван дер Верфф, Схореа, Осман, Накамба, Казаїшвілі, ван Берген, Дауда, Натан де Соуза

Головний тренер: Хенк Фрезер

Попередження: Лукассен (59)

Арбітр: Райнольд Вайдемаєр (Нідерланди)

Уранці «гірники» провели передігрове тренування та по обіді вирушили до міста Лоєнен, де проходив спаринг. Поєдинок викликав чималий ажіотаж, і місцевий стадіон виявився заповненим уболівальниками вщент.

Небезпечний момент виник біля воріт «Вітесса» вже на 10-й хвилині, коли Едуардо центром увірвався до штрафного і потужно пробив над поперечиною

Перший тайм

Господарі на старті спробували діяти першим номером, але «гірники» швидко перехопили ініціативу та взяли гру під свій контроль. Небезпечний момент виник біля воріт «Вітесса» вже на 10-й хвилині, коли Едуардо центром увірвався до штрафного і потужно пробив над поперечиною. Гарний шанс відкрити рахунок мав Тайсон. Після передачі Танковського бразилець ударив із кількох метрів, проте голландців урятував воротар, що зупинив м’яч на лінії. Господарі, витримавши стартовий тиск «Шахтаря», підготували результативну відповідь: Рашиця в контратаці виконав навіс праворуч, а форвард «Вітесса» Чжан головою відправив м’яч у сітку – 1:0. Підопічні Паулу Фонсеки ще до перерви могли відігратися. Сольний прохід Марлоса правим флангом завершився щільним ударом у ближній кут – голкіпер «Вітесса» парирує. Факундо Феррейра після подачі того самого Марлоса головою спрямував м'яч під поперечину – черговий сейв воротаря.

Веллінгтон промчав флангом і прострілив до штрафного, захисники не дозволили пробити Тайсону

Другий тайм

По перерві «гірники» чималими силами пішли вперед, та ані Марлосу, ані Едуардо, ані Феррейрі відзначитися не вдалось. А от «Вітесс» знов організував контрвипад. Ван Берген отримав пас із глибини, втік сам на сам із Каніболоцьким та зміцнив перевагу своєї команди – 2:0. Паулу Фонсека освіжив напад замінами, випустивши ДентіньоТотовицького і Нема. Останні одразу ж ледве не організували гол. Веллінгтон промчав флангом і прострілив до штрафного, захисники не дозволили пробити Тайсону, а Тотовицький, стоячи спиною до воріт, намагався проштовхнути м’яч п’ятою, але не влучив у площину. Голландці також могли забивати: після дальнього вистрілу де Соузи воротар донеччан Богдан Сарнавський потягнув м’яч із лівої «дев’ятки».

Проте змінити рахунок нікому так і не вдалося. Зрештою – 2:0, «Вітесс» у контрольному матчі обіграє «Шахтар». Свій наступний поєдинок підопічні Паулу Фонсеки проводитимуть 6 липня проти чемпіона Бельгії «Брюгге».