У матчі Суперкубка України 16 липня «гірники» зустрілись із «Динамо»

UDP Суперкубок України – 2016/17.

16 липня 2016 року. Одеса. Стадіон «Чорноморець». 26 109 глядачів. +24 градуси.

«Шахтар» (Донецьк) – «Динамо» (Київ) – 1:1 (за пен. 3:4)

Серія пенальті: 1:0 Срна, 1:1 Антунеш, 1:1 Бернард (повз), 1:2 Морозюк, 2:2 Ісмаїлі, 2:2 Гармаш (воротар), 3:2 Фред,3:3 Хачеріді, 3:3 Селезньов (воротар), 3:4 Мораес

Голи: 1:0 Фред (58), 1:1 Віда (80)

«Шахтар»: Пятов, Срна (к), Ордець, Кривцов, Ісмаїлі, Степаненко, Фред, Бернард, Тайсон (Коваленко, 75), Марлос (Нем, 84), Едуардо (Селезньов, 70)

Запасні: Каніболоцький, Кучер, Бутко, Дентіньо

Головний тренер: Паулу Фонсека

«Динамо»: Шовковський (к), Антунеш, Драгович (Хачеріді, 46), Морозюк, Мораес, Сидорчук, Корзун, Віда, Гонсалес, Буяльський (Федорчук, 68), Громов (Гармаш, 90+2)

Запасні: Рудько, Гладкий, Макаренко, Мякушко

Головний тренер: Сергій Ребров

Попередження: Кривцов (50), Срна (54), Степаненко (59), Сидорчук (69), Хачеріді (73), Мораес (89)

Арбітр: Анатолій Абдула (Харків)

Поєдинок за UDP Суперкубок України став офіційним дебютом Паулу Фонсеки у якості головного тренера «гірників». Протягом усієї історії «Шахтар» сім разів вигравав Суперкубок України (серед них останні чотири розіграші), в «Динамо» двома перемогами менше. Донеччани грали за схемою 4–4–2. Пару центральних захисників склали Іван Ордець та Сергій Кривцов, у атаці діяли Тайсон і Едуардо

Перший тайм

Уже на стартових секундах ледве не забив Едуардо. Хорват виграв боротьбу в Драговича, ввійшов до штрафного, але удар не зовсім вийшов прицільним – м’яч пішов повз. Надалі команди діяли обережно, справді небезпечні моменти виникали лічені рази – й усі біля воріт киян. У середині тайму «гірники» розіграли кутовий на лівому фланзі,Бернард подав на дальній кут воротарського, де Дарійо Срна пробивав з льоту по діагоналі – поруч із дальньою штангою. Тайсон, отримавши передачу в штрафному від Бернарда, на замаху прибрав трьох гравців «Динамо» та пробив із лівої ноги, Шовковський відбив м’яч перед собою, а в Едуардо, що добивав, арбітр зафіксував офсайд. Напередодні перерви ті самі Тайсон і Едуардо по черзі били після флангового прострілу ліворуч, але на шляху м’яча постали захисники і воротар киян.

У середині тайму «гірники» розіграли кутовий на лівому фланзі,Бернард подав на дальній кут воротарського, де Дарійо Срна пробивав з льоту по діагоналі – поруч із дальньою штангою
Другий тайм

По перерві активніше розпочали динамівці, але гольових моментів біля воріт донеччан створити так і не змогли. Тільки Гонсалес ударом здалеку перевірив пильність Пятова – Андрій накрив м’яч у ближньому куті. А от «гірники» зі свого шансу витиснули максимум. На 58-й хвилині Фред отримав пас від Марлоса на правому куті штрафного майданчика, гарно обіграв Антунеша і гарматним ударом з лівої поклав м’яч під дальню штангу – 1:0. «Шахтар» одразу ж увімкнув високий пресинг, і поки в киян насилу виходило переходити на чужу половину поля. Загрозу приховував хіба що дальній удар Сидорчука, та м’яч після рикошету від захисника пролетів поруч із хрестовиною. На 80-й хвилині «Динамо» вдалося відігратись: після подачі кутового праворуч Домагой Віда виборов повітря в штрафному «гірників» і зрівняв рахунок – 1:1. Протягом останніх хвилин основного часу ближче до перемоги були підопічні Паулу Фонсеки. Спочатку Віктор Коваленко з гострого кута пробив у сітку із зовнішнього боку. А потімЄвген Селезньов відгукнувся на передачу Фреда, але не влучив у ворота.

На 58-й хвилині Фред отримав пас від Марлоса на правому куті штрафного майданчика, гарно обіграв Антунеша і гарматним ударом з лівої поклав м’яч під дальню штангу – 1:0
Серія пенальті

Уп’яте в історії суперкубкових матчів між «Шахтарем» і «Динамо» доля трофея вирішувалась у серії пенальті. Цього разу пощастило киянам. У «гірників» неточно пробили Бернард та Селезньов. Зрештою 3:4.

Цього разу пощастило киянам. У «гірників» неточно пробили Бернард та Селезньов. Зрештою 3:4
Тепер донеччани готуються до старту чемпіонату. 22 липня в першому турі української Прем’єр-ліги команда Паулу Фонсеки зустрінеться з «Зіркою».