Севілья – Шахтар: звіт про матч

5 травня 2016 р.

|

5 травня в матчі-відповіді 1/2 фіналу Ліги Європи УЄФА «гірники» грали із «Севільєю»

Ліга Європи УЄФА – 2015/16. 1/2 фіналу. Матч-відповідь.

5 травня 2016 року. Іспанія. Севілья. «Рамон Санчес Пісхуан». +17 градусів. 41 269 глядачів.

«Севілья» (Севілья, Іспанія) – «Шахтар» (Донецьк, Україна) – 3:1 (1:1)

Голи: 1:0 Гамейро (9), 1:1 Едуардо (44), 2:1 Гамейро (47), 3:1 Маріано Феррейра (59)

«Севілья»: Сорія, Тремулінас (Ескудеро, 74), Рамі, Крихов’як, Каррісу, Гамейро (Іборра, 82), Н’Зонзі, Банега (Крістофоро, 89), Вітоло, Коке (к), Маріано Феррейра

Запасні: Ріко, Пареха, Коноплянка, Льоренте

Головний тренер: Унаї Емері

«Шахтар»: Пятов, Срна (к), Кучер, Ракицький, Ісмаїлі, Степаненко, Малишев, Коваленко, Тайсон (Бернард, 76), Марлос (Нем, 84), Едуардо (Дентіньо, 84)

Запасні: Каніболоцький, Кобін, Ордець, Факундо Феррейра

Головний тренер: Мірча Луческу

Попередження: Марлос (11), Ракицький (14), Кучер (20), Банега (30), Срна (48), Едуардо (61), Степаненко (76), Вітоло (87), Ісмаїлі (90)

Арбітр: Бьорн Кейперс (Нідерланди)

Порівняно із першим поєдинком у Львові наставник донеччан Мірча Луческу зробив лише одну зміну в стартовому складі: замість Факундо Феррейри на вістрі атаки грав Едуардо. На поле вийшов також капітан Дарійо Срна, який напередодні отримав незначне пошкодження.

Перший тайм

Початок матчу пройшов за рівної боротьби, але на 9-й хвилині «гірники» помилилися на своїй половині поля, і Гамейро, втікши із м’ячем до штрафного центром, влучно пробив у кут – 1:0. Донеччани взялися відіграватись, а господарі спробували діяти на контратаках. Поступово футболісти «Шахтаря» взяли гру під контроль, розхитуючи оборону севільців. Зрівняти рахунок підопічним Луческу вдалося в ході швидкої контратаки, коли Марлос праворуч змістився в центр та віддав розрізний пас до штрафного на вихід Едуардо, який холоднокровно покотив м’яч у кут повз воротаря, що вилетів на перехоплення, – 1:1. Одразу ж Марлос пройшов до воріт праворуч, проте небезпечну передачу на лінію воротарського перервав захисник.

Зрівняти рахунок підопічним Луческу вдалося в ході швидкої контратаки, коли Марлос праворуч змістився в центр та віддав розрізний пас до штрафного на вихід Едуардо, який холоднокровно покотив м’яч у кут повз воротаря, що вилетів на перехоплення, – 1:1
Другий тайм

Рахунок не влаштовував «гірників», і відразу по перерві вони пішли вперед. Віктор Коваленко обвідним ударом з-за штрафного закручував у кут – воротар «Севільї» в стрибку спіймав м’яч. А потім була чергова контратака іспанців, що стала гольовою. Гамейро зміг обіграти Андрія Пятова і з гострого кута пробив влучно. Господарі за інерцією продовжували атакувати, перевіряючи Пятова ударами здалеку, а Гамейро гарно бив «ножицями» після рикошету в штрафному «гірників» – поруч із дев’яткою. І на 59-й хвилині «Севілья» спромоглася забити третій гол: правий захисник Маріано Феррейра підключився до атаки та сильним різаним ударом відправив м’яч у дальній кут – 3:1. Господарі зітхнули з полегшенням, а «гірники» не одразу змогли налагодити гру в атаці. На 72-й хвилині чудовий момент мав Едуардо, що головою пробив поруч зі штангою після подачі праворуч від Срни. Далі були заміни, на поле вийшли Бернард, Нем і Дентіньо. Та спроби донеччан відіграти фору в два м’ячі були марними. У фінал Ліги Європи виходить «Севілья».