Карпати – Шахтар – 1:2

8 травня 2016 р.

|

8 травня в 25-му турі чемпіонату України «гірники» на виїзді зустрічались із «Карпатами»

Чемпіонат України – 2015/16. 25-й тур.

8 травня 2016 року. Львів. «Арена Львів». +13 градусів.

«Карпати» (Львів) – «Шахтар» (Донецьк) – 1:2 (1:0)

Голи: 1:0 Бланко Лещук (36), 1:1 Гітченко (64, автогол), 1:2 Марлос (88, з пен.)

Нереалізований пенальті: Голодюк (5, воротар)

«Карпати»: Мисак, Пластун (к), Гітченко, Мірошніченко, Костевич, Даушвілі, Голодюк (Кльоц, 59), Худоб’як, Ксьонз (Гуцуляк, 80), Кадимян (Кравець, 89), Бланко Лещук

Запасні: Підківка, Новотрясов, Окечукву, Маркович

Старший тренер: Володимир Безуб’як

«Шахтар»: Каніболоцький, Кобін, Ордець, Кривцов, Шевчук, Малишев (к), Дентіньо (Тайсон, 17), Нем, Коваленко, Бернард (Марлос, 62), Феррейра (Едуардо, 62)

Запасні: Пятов, Ракицький, Ісмаїлі, Гладкий

Головний тренер: Мірча Луческу

Попередження: Даушвілі (25), Кобін (30), Бланко Лещук (69), Пластун (86)

Арбітр: Микола Балакін (Київська обл.)

Порівняно з поєдинком із «Севільєю» в півфіналі Ліги Європи у стартовому складі «гірників» у грі проти «Карпат» вийшли лише два виконавці: Віктор Коваленко та Максим Малишев. Останньому, до речі, вперше було довірено капітанську пов’язку.

Уже на 5-й хвилині у ворота «Шахтаря» було призначено пенальті. Антон Каніболоцький парирував удар Голодюка у правий від себе кут

Уже на 5-й хвилині у ворота «Шахтаря» було призначено пенальті: після подачі ліворуч до штрафного м’яч влучив у руку Сергієві Кривцову. Проте Антон Каніболоцький парирував удар Голодюка у правий від себе кут. В атаці у відповідь метрів із 23 небезпечно пробивав Дентіньо – воротар львів’ян урятував свою команду. Донеччани заволоділи ініціативою, проте до гольових моментів справа не доходила. На 17-й хвилині через пошкодження залишив поле Дентіньо, і замість нього вийшов Тайсон. Невдовзі мав шанс Факундо Феррейра, що пробивав у ближній кут, – воротар відбив, а ще за кілька хвилин суддя не зарахував гол Сергія Кривцова, визначивши, що м’яч залишив межі поля під час подачі від правого кутового прапорця. На 36-й хвилині «Карпати» неочікувано відкрили рахунок: після подачі до штрафного Бланко Лещук у падінні головою влучно пробив у верхній кут – 1:0. До перерви рахунок так і не змінився, хоча Веллінгтон Нем був близьким до успіху, але його чудовий удар здалеку пройшов поруч зі штангою.
В атаці у відповідь Нема збили в штрафному, і суддя призначив пенальті. Марлос виявився влучним, і цей удар приніс «гірникам» перемогу (2:1)

По перерві «гірники» продовжували тиснути, і на 53-й хвилині арбітр мав привід призначити пенальті, коли в штрафному «Карпат» на газон поклали Нема, та свисток змовчав. Львів’яни відповідали швидкими контратаками, проте без загроз воротам. Наприкінці години гри тренерський штаб «Шахтаря» здійснив подвійну заміну, випустивши на поле Едуардо та Марлоса. І незабаром рахунок зрівнявся: В’ячеслав Шевчук вкотре небезпечно прострілив до штрафного ліворуч, а захисник львів’ян Гітченко зрізав м’яч у власні ворота – 1:1. Невдовзі міг відзначитися Тайсон, але його удар головою пройшов вище за поперечину. «Гірники» атакували багато і різноманітно. На 82-й хвилині Едуардо повинен був забивати після прострілу Марлоса праворуч, проте на мить запізнився до м’яча на дальній штанзі. Втім, Каніболоцький теж мав роботу, і воротар донеччан у стрибку відбив прицільний удар Бланко Лещука. В атаці у відповідь Нема збили в штрафному, і суддя призначив пенальті. Марлос виявився влучним, і цей удар приніс «гірникам» перемогу (2:1). Господарі кинулися відіграватись, але перед самим фінальним свистком Шевчук ледве не збільшив рахунок – його простріл уздовж воріт знову міг призвести до автогола.

Отже, свій наступний матч «Шахтар» проведе 11 травня з «Олександрією» так само тут, на «Арені Львів». Це буде друга півфінальна зустріч Кубка України, в першій було зафіксовано нічию – 1:1.