U21. Шахтар – Зоря – 3:0

14 травня 2016 р.

|

У заключному матчі сезону молодіжної першості «Шахтар» U21 приймав на своєму полі луганську «Зорю»

Чемпіонат U21. 26-й тур. 14 травня 2016 року. Щасливе. «Княжа Арена». +14 градусів. Перед матчем дощ.

«Шахтар» U21 (Донецьк) – «Зоря» U21 (Луганськ) – 3:0 (1:0)

Голи: 1:0 Горбунов (12), 2:0 Зінкевич (52), 3:0 Іванов (65)

«Шахтар»: Гриценко, Кирюханцев, Сагуткін, Качараба, Сагайдак, Шишка (к), Куксенко (Чех, 75), Зінкевич, Іванов (Кузьменко, 66), Горбунов, Ткачук (Кащук, 59)

Запасні: Єфанов, Безуглий, Запорощенко, Хачаєв

Головний тренер: Мігель Кардосо
Тренери: Анатолій Скирчук, Ігор Дуляй

«Зоря»: Овсяннік, Клюс, Терзі, Сухомлин, Смірнов, Кравченко (Васильченко, 85), Вітенчук, Король, Лихобабенко (Протасов, 62), Бєлоусов, Квасов (к)

Запасні: Чіжиков, Майборода, Сухаров, Фурсов

Старший тренер: Володимир Микитін

Арбітр: Сергій Бойко (Київська обл.)

Попередження: Квасов (8), Ткачук (20), Бєлоусов (38), Овсяннік (71)

Заключний матч сезону не мав турнірного значення для обох суперників. У складі «гірників» знайшлося місце для футболістів із команд U19 та U17. За відсутності найкращого бомбардира чемпіонату Андрія Борячука вперше у сезоні за дубль зіграв Орест Ткачук. Таким чином, Борячук зупинився на позначці 20 м’ячів: саме стільки у сезоні – 2006/07 провів форвард дублюючого складу «Шахтаря» Сергій Шевчук, а абсолютний рекорд молодіжних першостей Олександра Алієва (21 гол) також встояв.

«Гірники» розпочали активно, заволодівши ініціативою і змусивши оборонятися «Зорю». Ударами в площину воріт відзначились Сергій Горбунов і Артем Іванов, а на 12-й хвилині вони влаштували перший гол: Іванов подав ліворуч, Горбунов зупинив м’яч на дальньому куті воротарського, підробив під ліву ногу та низом пробив у ближній кут – 1:0. Одразу ж міг подвоїти рахунок Ткачук, проте його удар головою з близької відстані пройшов поруч зі штангою. Поступово луганчани змогли вирівняти гру, проводивши різкі контратаки, а «гірники» наприкінці тайму мали чудовий момент, коли Горбунов не скористався помилкою оборони гостей і пробив просто у воротаря. А Ткачук пробіг півполя з м’ячем і завдавав удар уже з-за меж штрафного в дальній кут – трохи не влучив. На перерву команди пішли з мінімальною перевагою «Шахтаря».

На 52-й хвилині «Шахтар» подвоїв рахунок. Василь Сагайдак із лівого краю віддав пас урозріз до штрафного на вихід Олексієві Зінкевичу, який технічно покотив м’яч повз воротаря, що вилетів на перехоплення, – 2:0

На старті другої половини знову спрацювала зв’язка Іванова та Горбунова: перший пасував, другий не зміг переграти воротаря. Але на 52-й хвилині «Шахтар» подвоїв рахунок. Василь Сагайдак із лівого краю віддав пас урозріз до штрафного на вихід Олексієві Зінкевичу, який технічно покотив м’яч повз воротаря, що вилетів на перехоплення, – 2:0. Зінкевич міг невдовзі робити дубль, коли після його потужного удару з льоту від кута воротарського м’яч просвистів над поперечиною. До цього у складі «гірників» на заміну вийшов Олексій Кащук, якому ще не виповнилося 16 років, а пізніше дебютували 17-річні Владислав Кузьменко та Максим Чех. На 65-й хвилині рахунок зріс до великого: Горбунов праворуч обіграв двох захисників, прострілив уздовж воріт, а Іванову на дальній штанзі лишалося закотити м’яч у сітку – 3:0. Донеччани продовжували на куражі, і той самий Горбунов заробив небезпечний штрафний, після якого міг забивати Тарас Качараба – сильний удар припав вище воріт. Луганчани мали момент на 80-й хвилині, проте воротар «Шахтаря» Євген Гриценко врятував, діставши м’яч з-під поперечини. Біля протилежних воріт могли забивати Зінкевич і Горбунов, мав шанс також Чех. А от гол Кащука не було зараховано через офсайд.

Отже, здобувши перемогу із великим рахунком, «Шахтар» завершив чемпіонат на другій сходинці.

Гра проходила за нашим планом. Очікували, що суперник розташовуватиметься більше позаду, закриє простір між лініями та в себе за спиною. Але ми розуміли: якщо буде швидке пересування м’яча з одного флангу на інший, то зможемо знаходити вільні зони
Мігель Кардосо, головний тренер «Шахтаря» U21:

– Гра проходила за нашим планом. Очікували, що суперник розташовуватиметься більше позаду, закриє простір між лініями та в себе за спиною. Але ми розуміли: якщо буде швидке пересування м’яча з одного флангу на інший, то зможемо знаходити вільні зони. Добре розпочали матч, після чого хлопці стали трохи мандражувати під час контролю м’яча. Помилялись, та при цьому не давали шансів суперникові. У перерві спокійно поговорили щодо ситуації, і другий тайм команда дуже-дуже добре провела. Точно діяли так, як ми прохали: спокійно, але швидко, із контролем м’яча і грою до вірного. А дебют у цьому поєдинку зовсім юних футболістів – це подарунок для нашої Академії. Щоб усі тренери розуміли: робота дає результат, а це і є розвиток гравців. Навіть для тих, хто не вірить, продукт ми бачимо сьогодні і в першій команді.