15 травня в заключному турі чемпіонату України «гірники» грали із «Зорею»

Чемпіонат України – 2015/16. 26-й тур.

15 травня 2016 року. Запоріжжя. «Славутич-Арена». +21 градус. 6 751 глядач.

«Шахтар» (Донецьк) – «Зоря» (Луганськ) – 2:3 (1:0)

Голи: 1:0 Феррейра (32), 1:1 Тотовицький (56), 1:2 Тотовицький (61), 2:2 Гладкий (74), 2:3 Тотовицький (82)

«Шахтар»: Пятов, Кобін (Зубков, 27), Ордець, Ракицький, Шевчук (Матвієнко, 11), Степаненко (к), Малишев, Коваленко, Нем, Феррейра (Арабідзе, 62), Гладкий

Запасні: Каніболоцький, Коробенко, Борячук

Головний тренер: Мірча Луческу

«Зоря»: Шевченко, Сухоцький, Сіваков, Гордієнко (к), Танковський (Чайковський, 55), Пауліньо (Безбородько, 72), Караваєв, Любеновіч, Гречишкін, Петряк (Тотовицький, 46), Опанасенко

Запасні: Левченко, Ярмаш, Ткачук, Будківський

Головний тренер: Юрій Вернидуб

Попередження: Любеновіч (47), Нем (52), Ракицький (80)

Арбітр: Катерина Монзуль (Харків)

Гра не мала турнірного значення для суперників, але в Запоріжжі вона викликала чималий інтерес серед уболівальників, навіть незважаючи на дощ. Це була генеральна репетиція команд напередодні фінальної зустрічі на Кубок України 21 травня. У складі «гірників» знову була ротація, капітанська пов’язка цього разу дісталась Тарасові Степаненку, а з перших хвилин на поле вийшли відразу два номінальних форварди – Факундо Феррейра й Олександр Гладкий.

Черговий штрафний «гірників» на 32-й хвилині призвів до гола, коли Гладкий виграв верхову боротьбу, але м’яч влучив у штангу, а на відскоку першим був Феррейра – 1:0

«Гірники» більше володіли м’ячем, організовуючи свої атаки, а луганчани взяли на озброєння контрвипади. Було багато фолів на всіх ділянках поля, при цьому до середини першого тайму тренерському штабу довелося робити одразу дві вимушені заміни: залишили поле крайні захисники В’ячеслав Шевчук і Василь Кобін, замість них вийшли Микола Матвієнко й Олександр ЗубковЗубков відразу мав непоганий момент, та він пробив вище воріт. Черговий штрафний «гірників» на 32-й хвилині призвів до гола, коли Гладкий виграв верхову боротьбу, але м’яч влучив у штангу, а на відскоку першим був Феррейра – 1:0. Уся небезпека воротам луганчан виникала після стандартів, проте наприкінці тайму «Зоря» активізувалась і змусила попрацювати оборону донеччан та воротаря Андрія Пятова. На перерву «Шахтар» пішов із мінімальною перевагою.

Гра загострилась, швидкості зросли, і на 62-й хвилині тренерський штаб «гірників» провів третю заміну, коли на поле вийшов Гіоргі Арабідзе

«Шахтар» продовжив атакувати і після відпочинку. Феррейра та Зубков небезпечно пробивали – вище воріт. А потім луганчани різко активізувалися й забили двічі у п’ятихвилинному проміжку. Спочатку після подачі Караваєва праворуч Тотовицький головою відправив м’яч у дальній кут у протихід Пятову. А після іще кількох небезпечних атак «Зорі» той самий Тотовицький з лінії штрафного обвідним ударом вразив верхній кут – 1:2. Гра загострилась, швидкості зросли, і на 62-й хвилині тренерський штаб «гірників» провів третю заміну, коли на поле вийшов Гіоргі Арабідзе. Донеччанам вдалося притиснути суперника до воріт, і якщо потужний удар Зубкова припав у захисника, то після кутового рахунок зрівнявся: Гладкий холоднокровно витримав паузу після відскоку та влучно пробив низом у дальній кут – 2:2. Гра й надалі проходила на зустрічних курсах, і на 82-й хвилині Тотовицький з-за меж штрафного сильним ударом у кут вивів «Зорю» вперед – 3:2. «Шахтар» намагався відігратись протягом часу, що залишився, проте не вдалося.

21 травня суперники проводитимуть у Львові фінальний поєдинок за Кубок України.