U19. Зоря – Шахтар: звіт про матч

19 листопада 2016 р.

|

У 16-му турі юнацької першості України «Шахтар» на виїзді зустрічався із «Зорею»

Чемпіонат U19. 16-й тур. 19 листопада 2016 року. Запоріжжя. НТБ «Металург». 100 глядачів. +5 градусів.

«Зоря» U19 (Луганськ) – «Шахтар» U19 (Донецьк) – 2:2 (1:1)

Голи: 1:0 Левенець (35), 1:1 Корнієнко (38), 1:2 Породько (83), 2:2 Сандрак-Вінницький (88)

«Зоря»: Герасименко (Хмеловський, 84), Решетов, Авраменко, Матвєєнко, Повалій, Шалфєєв (к), Білий (Загоруйко, 68), Левенець, Бриженко (Вовченко, 90+2), Борисенко (Плечій, 86), Сандрак-Вінницький

Запасні: Корсунов, Кодря

Тренер: Дмитро Кара-Мустафа

«Шахтар»: Поспєлов, Конопля, Мате (Семеніхін, 90), Бондар, Корнієнко, Чех, Гудзь, Путря (Породько, 63), Андрущенко, Кулаков (Кузьменко, 46), Топалов (к)

Запасні: Кучеренко, Соболевський, Чаговець, Холод

Головний тренер: Сергій Попов

Попередження: Семеніхін (90+2)

Арбітр: Клим Заброда (Київ)

У таблиці чемпіонату «Шахтар» перебуває на п’ятій позиції (14 матчів, 23 очки), а «Зоря» розташувалася сходинкою нижче (15, 22). «Гірники» взяли гору у двох останніх виїзних поєдинках. Луганчани цього сезону ще не поступалися вдома, перемігши в чотирьох попередніх зустрічах із загальною різницею м’ячів 12–2. При цьому тиждень тому «Зоря» в Полтаві програла «Ворсклі» (0:2). Протистояння суперників у першому колі завершилося внічию (1:1). За донеччан забив Ілля Путря, а у складі гостей відзначився Владислав Сандрак-Вінницький, що з дев’ятьма м’ячами очолює список найкращих бомбардирів ліги. Порівняно з попереднім матчем у старті «оранжево-чорних» відбулась одна зміна: замість Олексія Кащука, який зазнав травми, вийшов Максим Андрущенко.

На чужому полі «Шахтар» розпочав цілком упевнено і швидко заволодів ігровою перевагою, змусивши луганчан усією командою оборонятись. Уже в дебюті міг відзначитись Ілля Путря, та після його пострілу з льоту м’яч пройшов над поперечиною. Активно взаємодіяла на лівому фланзі зв’язка Корнієнко – Андрущенко. Останній протягом тайму виконав з десяток прострілів і навісів, проте партнери на них не відгукнулись. Не дали результату також численні кутові, а удари здалеку застрягали в ногах захисників. Найбільш реальна нагода забити була наприкінці півгодини поєдинку: Андрущенко перехопив м’яч перед штрафним «Зорі» та заграв праворуч Топалова, капітан подав саме на голову Кулакову, але з його ударом метрів із семи впорався голкіпер. Натомість суперник, як це часто буває, стримавши навалу донеччан, у контратаці реалізував свій єдиний шанс, коли Левенець прийняв передачу з глибини й, опинившись за спинами захисників, перекинув воротаря. Проте вже за три хвилини «гірники» зрівняли цифри. Штрафний, що було зароблено по центру метрів за 28 від воріт, узявся виконувати лівий захисник Віктор Корнієнко і потужним ударом з лівої ноги ввігнав м’яч просто у дев’ятку – 1:1. Могли гості також вийти вперед. Кулаков відібрав м’яч у центрі поля, дотягнув його до штрафного й віддав Путрі. Ілля цілив у ближній кут, але завадив рикошет від ноги захисника.

Могли гості також вийти вперед. Кулаков відібрав м’яч у центрі поля, дотягнув його до штрафного й віддав Путрі. Ілля цілив у ближній кут, але завадив рикошет від ноги захисника

По перерві супротивники діяли на зустрічних курсах, проте сумбур у завершальній стадії атак псував усі комбінаційні зусилля команд. Опиняючись на гарних позиціях, футболісти пробивали або неточно, або в руки воротареві. Так, Андрущенко зіграв у стінку з Топаловим і з лінії штрафного відправив м’яч трохи вище воріт, а удар Породька з такої самої відстані став здобиччю Герасименка. Розв’язка в матчі настала в заключні десять хвилин. Спочатку «гірники» вийшли вперед: Андрущенко перехопив м’яч на чужій половині та відпасував Топалову, який знайшов у штрафному Олександра Породька, і форвард у ближньому бою подужав голкіпера. Але за дві хвилини до фінального свистка Владислав Сандрак-Вінницький урятував для господарів нічию. 2:2 – «Шахтар» і «Зоря» вдруге протягом останнього місяця ділять між собою очки.

У наступному турі 26 листопада «гірники» прийматимуть луцьку «Волинь».

У першому таймі мали цілковиту перевагу, контролювали м’яч, атакували… Але в простій ситуації припустилися помилки в центрі поля, неуважними були захисники й воротар, чим суперник скористався й у контратаці забив. По суті, це виявився єдиний удар «Зорі» в бік наших воріт
Сергій Попов, головний тренер «Шахтаря» U19:

– У першому таймі мали цілковиту перевагу, контролювали м’яч, атакували… Але в простій ситуації припустилися помилки в центрі поля, неуважними були захисники й воротар, чим суперник скористався й у контратаці забив. По суті, це виявився єдиний удар «Зорі» в бік наших воріт. Іще до перерви нам вдалося відквитати гол, а в другому таймі знов нав’язати свою гру. Наново володіли ініціативою, здійснювали небезпечні атаки й наприкінці матчу вийшли вперед. Проте втримати перемогу не вдалося. Зазначу, що другий гол «Зоря» забила з положення поза грою, але це нас не виправдовує. На жаль, юності притаманна нестабільність: нема того досвіду, що дозволяє наприкінці діяти простіше, надійніше. Звичайно, команда сьогодні заслужила перемогу і повинна була брати три очки. Прикро, коли суперник має два моменти і забиває два м’ячі. Отже, нам самим слід створювати більше шансів у атаці, аби здобувати результат. У юнацькому віці всі колективи є приблизно рівними, і треба серйозно налаштовуватись на кожну гру.