У 5-му турі групового етапу Ліги Європи «гірники» зустрічалися з турецьким «Коньяспором»

Ліга Європи – 2016/17. Груповий етап. 5-й тур.

24 листопада 2016 року. Львів. «Арена Львів». 10 021 глядач. +2 градуси.

«Шахтар» (Донецьк, Україна) – «Коньяспор» (Конья, Туреччина) – 4:0 (2:0)

Голи: 1:0 Бардакджі (11, а/г), 2:0 Дентіньо (36), 3:0 Едуардо (66), 4:0 Бернард (74)

«Шахтар»: Шевченко, Срна (к), Кривцов, Ордець, Матвієнко, Коваленко (Танковський, 46), Малишев, Тайсон (Едуардо, 64), Дентіньо, Бернард, Борячук (Степаненко, 79)

Запасні: Каніболоцький, Кучер, Кобін, Марлос

Головний тренер: Паулу Фонсека

«Коньяспор»: Киринтили, Шахінер, Ай, Бардакджі, Услу, Мбамба, Финдикли, Чамдали (к) (Меха, 16), Хаджиахметович, Хора (Баїч, 83), Мілошевич (Сенмез, 63)

Запасні: Таракджі, Дуглас, Алі Туран, Рангелов

Головний тренер: Айкут Коджаман

Попередження: Борячук (12), Коваленко (28), Срна (37), Степаненко (86)

Арбітр: Кевін Кленсі (Шотландія)

Як і обіцяв на передматчевій прес-конференції Паулу Фонсека, склад донеччан зазнав ротації. Дебютував за «Шахтар» голкіпер Микита Шевченко, вперше вийшов у єврокубковому поєдинку Микола Матвієнко. Роль єдиного форварда випала Андрієві Борячуку.

Чудово відкривався Андрій Борячук. На 31-й хвилині партнери вивели його на ворота «Коньяспора», та захисник, що набігав, завадив завдати нападникові прицільного удару

«Гірники» досить швидко відкрили рахунок. На 11-й хвилині Бернард навісив до штрафного на Дентіньо, але того випередив Бардакджі, що плечем забив гол у власні ворота. «Оранжево-чорні» подовгу контролювали м’яч, використовуючи всю ширину атаки. Надто активними були Тайсон і Бернард, які часто змінювали позицію на полі. Чудово відкривався Андрій Борячук. На 31-й хвилині партнери вивели його на ворота «Коньяспора», та захисник, що набігав, завадив завдати нападникові прицільного удару. Втім гол невдовзі таки стався. Тайсон на 36-й хвилині опинився один перед штрафним і віддав на Дентіньо. Дев’ятий номер «Шахтаря» в дотик відправив м’яч у дальній кут – 2:0. Перед самою перервою довести рахунок до великого міг Тайсон. Після своєчасного паса Бернарда він проштовхував м’яч повз голкіпера гостей, проте свою команду підстрахував захисник.

Невдовзі «оранжево-чорні» забили знов. Андрій Борячук вивів на ворота турків Бернарда, і той майстерно впорався з голкіпером – 4:0

На другу половину матчу Паулу Фонсека випустив чергового дебютанта – В’ячеслава Танковського. 21-річний півзахисник замінив Віктора Коваленка. По перерві малюнок гри не змінився: «гірники» надалі активно діяли на чужій половині поля. Що ж стосується гостей, то вони частіше почали з’являтися біля володінь Микити Шевченка, але гостроти їхні випади не приховували. На 64-й хвилині Едуардо змінив Тайсона. Хорвату знадобилося небагато часу, аби відзначитись. На 66-й хвилині Дарійо Срна з правого флангу виконав стандарт, а Едуардо чудово зіграв на другому поверсі, відправивши м’яч саме в кут – 3:0. Невдовзі «оранжево-чорні» забили знов. Андрій Борячук вивів на ворота турків Бернарда, і той майстерно впорався з голкіпером – 4:0. На 79-й хвилині Паулу Фонсека виконав останню заміну, випустиши замість Андрія Борячука Тараса Степаненка. Протягом часу, що лишався до фінального свистка, донеччани контролювали перебіг подій і довели справу до чергової перемоги з великим рахунком. Цього єврокубкового сезону «Шахтар» на «Арені Львів» не пропускав, у 5 виграних матчах забивши 15 м’ячів.

Наступний поєдинок «гірники» проводитимуть 27 листопада. В 16-му турі Прем’єр-ліги «оранжево-чорні» в гостях зустрінуться з «Дніпром». Початок о 19:30.