6 листопада 2016 року. Олександрія. Стадіон «Ніка». 2 786 глядачів. +12 градусів.

«Олександрія» (Олександрія) – «Шахтар» (Донецьк) – 1:2 (0:2)

Голи: 0:1 Дентіньо (12), 0:2 Феррейра (40), 1:2 Яремчук (46)

«Олександрія»: Леванідов, Микицей, Басов, Шендрік, Цуріков, Запорожан (к), Огіря, Козак (Чорній, 68), Пономар, Грицук (Полярус, 46), Яремчук (Куліш, 85)

Запасні: Новак, Матвєєв, Чеботаєв, Старенький

«Шахтар»: Пятов, Срна (к), Кучер, Ордець, Ісмаїлі, Малишев, Фред (Степаненко, 81), Марлос, Дентіньо, Бернард (Борячук, 90+4), Феррейра (Коваленко, 76)

Запасні: Шевченко, Бутко, Кривцов, Нем

Головний тренер: Паулу Фонсека

Попередження: Цуріков (27), Яремчук (31), Срна (45+1), Шендрік (62), Фред (70), Полярус (78), Бернард (80), Ісмаїлі (90+2)

Арбітр: Юрій Вакс (Хмельницький)

Поєдинок із «Олександрією» став шостим за ліком для «гірників» протягом останніх 18 днів. Тиждень тому донеччани вже зустрічалися з «городянами» і в межах 1/8 фіналу Кубка України перемогли з рахунком 2:1. Головний тренер «Шахтаря» Паулу Фонсека виставив на гру такий самий склад, що й в останньому турі Прем’єр-ліги із «Чорноморцем».

Відкрити рахунок футболісти «Шахтаря» могли вже на 4-й хвилині. Ісмаїлі з гострого кута вдарив по воротах господарів, голкіпер відбив м’яч у бік Фреда, але восьмий номер донеччан не встиг зреагувати на відскік. Невдовзі шанс відзначитись мав Факундо Феррейра. Аргентинець головою завдавав удару після відмінного навісу Дарійо Срни, проте м’яч пролетів повз ціль. На 12-й хвилині «оранжево-чорні» таки втілили свою перевагу в гол. Фред відправив у прорив Бернарда, який виконав ідеальну за точністю передачу на Дентіньо, що набігав. Дев’ятий номер без проблем вразив ворота «Олександрії». До речі, це був третій гол бразильця в гостьових протистояннях із «городянами». Протягом усього тайму господарі лише одного разу потурбували Андрія Пятова. На 33-й хвилині ударів із близької відстані завдавали Віталій Пономар та Роман Яремчук. Під перший самовіддано кинувся Дарійо Срна, другий пройшов вище воріт. Невдовзі «гірникам» вдалася чергова чудова комбінація. Марлос віддав на хід Ісмаїлі, захисник донеччан прострілив уздовж воротарського, а Факундо Феррейра відправив м’яч уже в порожні ворота. Форвард «Шахтаря» забиває у своїй п’ятій грі поспіль. До перерви цифри на табло більше не змінювались.

Марлос віддав на хід Ісмаїлі, захисник донеччан прострілив уздовж воротарського, а Факундо Феррейра відправив м’яч уже в порожні ворота. Форвард «Шахтаря» забиває у своїй п’ятій грі поспіль

У самому дебюті господарі скористалися помилкою оборони «гірників» і зусиллями Романа Яремчука відквитали один м’яч. Гол додав упевненості команді Володимира Шарана, і вона почала грати гостріше біля воріт «Шахтаря». Втім, ближче до середини тайму події знову перемістились на половину поля «Олександрії». Активним був лівий фланг донеччан, де особливо діяли Бернард та Ісмаїлі. Останній на 67-й хвилині виконав черговий небезпечний простріл, захисники «городян» урятували ситуацію. Невдовзі міг відзначитись Іван Ордець. Захисник «Шахтаря» пробивав головою після кутового у виконанні Дарійо Срни, але м’яч влучив у штангу. На 76-й хвилині на полі з’явився Віктор Коваленко, який пропустив останні чотири поєдинки через травму. Українець замінив Факундо Феррейру, і на місце єдиного форварда змістився Дентіньо. Трохи згодом Паулу Фонсека випустив Тараса Степаненка, що обійняв позицію Фреда. Кінцівка матчу пройшла в невисокому темпі – донеччани тримали нитки гри у своїх руках і довели справу до заслуженої перемоги.

Наступний поєдинок через майбутні зустрічі збірних «гірники» проведуть 19 листопада в Харкові. У 15-му турі Прем’єр-ліги «Шахтар» прийматиме «Карпати». Початок о 17:00.