18 вересня 2016 року. Полтава. Стадіон «Ворскла» ім. О. Бутовського. 11 000 глядачів. +12 градусів.

«Ворскла» (Полтава) – «Шахтар» (Донецьк) – 0:1 (0:0)

«Ворскла»: Непогодов, Сімінін, Дитятьєв, Пилявський, Пердута, Чеснаков (к), Ткачук (Скляр, 32), Кобахідзе, Коломоєць (Ребенок, 69), Турсунов (Бартуловіч, 85), Хльобас

Запасні: Шуст, Сапай, Кравченко, Голодюк

«Шахтар»: Пятов (к), Бутко, Ордець, Ракицький (Кучер, 49), Ісмаїлі, Малишев, Фред, Марлос (Бернард, 85), Дентіньо, Тайсон, Едуардо (Степаненко, 90+4)

Запасні: Кудрик, Кобін, Коваленко, Феррейра

Головний тренер: Паулу Фонсека

Попередження: Дитятьєв (28), Фред (32), Скляр (90+5), Пердута (90+5), Дентіньо (90+5)

Арбітр: Ігор Пасхал (Херсон)

Враховуючи щільний ігровий графік, одразу чотири зміни вніс до складу головний тренер «Шахтаря» Паулу Фонсека. Цього разу в центрі оборони вийшов Іван Ордець. У опорній зоні Тараса Степаненка замінив Максим Малишев, а Віктора Коваленка – бразилець Дентіньо. На вістрі атаки з’явився Едуардо. Вперше капітанську пов’язку за відсутності Дарійо Срни й Олександра Кучера отримав Андрій Пятов, який став 35-м капітаном «Шахтаря» у історії чемпіонатів України.
На 13-й хвилині у епіцентрі опинився Ісмаїлі. Після тривалого розіграшу його вивели на ударну позицію, але м’яч пройшов поруч зі штангою

«Гірники» досить легко впоралися зі стартовою навалою господарів і, взявши м’яч під свій контроль, перевели гру на чужу половину поля. Особливо активними були фланги, де підключались до атакуючих дій Ісмаїлі та Богдан Бутко. Після паса останнього й виникла перша гострота біля воріт «Ворскли». Едуардо, що набігав на передачу партнера, на мить випередив голкіпер полтавчан. На 13-й хвилині у епіцентрі опинився Ісмаїлі. Після тривалого розіграшу його вивели на ударну позицію, але м’яч пройшов поруч зі штангою. Невдовзі гарно зіграв Фред. Він легко обійшов двох захисників і потужно пробив з-за меж штрафного – над поперечиною. На 31-й хвилині «оранжево-чорні» мали чудову нагоду відкрити рахунок. Тайсон віддав пас під удар Дентіньо, та 9-й номер відправив м’яч вище цілі. Кінець тайму пройшов у атаках «Шахтаря», проте на перерву команди пішли з нулями на табло.
На 54-й хвилині «оранжево-чорні» таки відкрили рахунок. Затяжну атаку гостей завершив влучним ударом у ближній кут Тайсон

Уже в дебюті другої половини зустрічі Паулу Фонсеці довелося зробити вимушену заміну. Травму отримав Ярослав Ракицький, і замість нього з’явився Олександр Кучер. Для «гірника» цей вихід став 150-м у футболці «Шахтаря» в чемпіонаті України. На 54-й хвилині «оранжево-чорні» таки відкрили рахунок. Затяжну атаку гостей завершив влучним ударом у ближній кут Тайсон. Одразу ж завдяки індивідуальним діям Марлоса донеччани цілком могли збільшити перевагу в рахунку. В першому випадку з ударом бразильця насилу впорався Дмитро Непогодов, а в другому м'яч із порожніх воріт вибив Санжар Турсунов. Не пощастило на 65-й хвилині й Едуардо, якому забракло зовсім трохи, аби замкнути простріл з лівого флангу Ісмаїлі. В наступній атаці міг забивати Максим Малишев, що пробивав із чотирьох метрів. Та свою команду врятував голкіпер «Ворскли». Протягом останніх 15 хвилин матчу футболісти «Шахтаря» трохи знизили темп, але й надалі погрожували воротам господарів. Особливо активними були Фред, Тайсон і Марлос. Полтавчани намагалися врятувати гру, проте оборона й Андрій Пятов діяли безпомилково. Фінальний свисток арбітра зафіксував мінімальну перемогу донеччан.

Наступний поєдинок «гірники» проведуть у Львові 24 вересня. В межах 9-го туру Прем’єр-ліги «Шахтар» прийматиме «Волинь». Початок зустрічі о 17:00.