У 25-му турі Прем’єр-ліги «Шахтар» у Києві зустрічався з «Олімпіком»

Чемпіонат України – 2016/17. 25-й тур.

15 квітня 2017 року. Київ. Стадіон «Динамо» ім. В. Лобановського. 1 950 глядачів. +12 градусів.

«Олімпік» (Донецьк) – «Шахтар» (Донецьк) – 0:4 (0:2)

Голи: 0:1 Тайсон (7), 0:2 Бернард (37), 0:3 Коваленко (58), 0:4 Феррейра (61, з пен.)

«Олімпік»: Махарадзе, Олійник, Поступаленко (Брікнер, 85), Гришко (к) (Федорів, 68), Іллой-Айєт, Немчанінов, Богданов, Моха, Цимбалюк, Шестаков, Матяж (Хомутов, 67)

Запасні: Котляров, Жураховський, Гошкодеря, Сергійчук

Головний тренер: Роман Санжар

«Шахтар»: Пятов, Срна (к), Кучер, Ракицький, Ісмаїлі, Степаненко (Малишев, 66), Коваленко, Марлос, Тайсон (Алан Патрік, 79), Бернард (Зубков, 71), Феррейра

Запасні: Шевченко, Бутко, Кривцов, Бланко Лещук

Головний тренер: Паулу Фонсека

Попередження: Цимбалюк (77)

Арбітр: Сергій Березка (Київська область)

Наставник «гірників» Паулу Фонсека порівняно з поєдинком проти «Чорноморця» здійснив три зміни у складі. Після дискваліфікації через перебір жовтих карток повернувся до центру оборони Ярослав Ракицький, що склав пару Кучеру. Для Олександра гра з «Олімпіком» була 200-ю в чемпіонаті України. Від перших хвилин вийшов Віктор Коваленко. Уперше у весняній частині сезону з’явився в основі Факундо Феррейра.

Футболісти «Шахтаря» активно розпочали матч і вже в дебюті створили кілька перспективних моментів. Розпочалося все з удару здалеку Тайсона, з яким насилу впорався голкіпер «Олімпіка». У наступній атаці міг уже відзначитись Факундо Феррейра. Він відгукнувся на передачу Бернарда з кутового, але головою пробив поруч зі штангою. Третя ж спроба «гірників» трохи згодом виявилася результативною. На 7-й хвилині Дарійо Срна легко розібрався із захисником та навісив до штрафного, де Тайсон головою гарно відправив м’яч у дальній кут. Після гола гра дещо заспокоїлась і змістилася в центр поля. «Оранжево-чорні» далі володіли територіальною перевагою, проте долати оборонні редути суперника стало важче. Подвоїти рахунок «Шахтарю» вдалося на 37-й хвилині завдяки індивідуальним діям Марлоса й Бернарда. Перший віддав влучний пас із глибини поля, другий чудово пішов від захисника та без проблем переграв Заурі Махарадзе, що вийшов з воріт.
Подвоїти рахунок «Шахтарю» вдалося на 37-й хвилині завдяки індивідуальним діям Марлоса й Бернарда. Перший віддав влучний пас із глибини поля, другий чудово пішов від захисника та без проблем переграв Заурі Махарадзе, що вийшов з воріт
Кінець тайму футболісти обох команд провели в невисокому темпі й на перерву пішли за рахунку 2:0 на користь «гірників».

Дві стартові атаки господарів були безпечними, після чого основні події вже розгорталися біля воріт «Олімпіка». Гостру контратаку розігнали Марлос із Тайсоном, але простріл останнього до адресата не дійшов. Гольова комбінація сталася на 58-й хвилині. Ті самі МарлосТайсон, а також Факундо Феррейра розіграли до останнього, й Віктор Коваленко забивав уже в порожні ворота – 0:3. Трохи згодом цифри на табло знов змінилися. Цього разу Коваленко п’ятою віддав на Феррейру, проте захисник суперника торкнувся м’яча рукою, й арбітр призначив пенальті. Аргентинець був влучним. Цей м’яч став 10-м у Прем’єр-лізі для Факундо, який за цим показником разом із Жуніором Мораесом лідирує в бомбардирських перегонах.
Захисник суперника торкнувся м’яча рукою, й арбітр призначив пенальті. Феррейра був влучним. Цей м’яч став 10-м у Прем’єр-лізі для Факундо
Одразу ж міг забивати Марлос – голкіпер «Олімпіка» врятував свою команду. На 66-й хвилині Паулу Фонсека зробив першу заміну, випустивши Максима Малишева замість Тараса Степаненка. Невдовзі на полі з’явився Олександр Зубков, який розташувався на позиції Бернарда. За деякий час вийшов і Алан Патрік, що змінив Тайсона. Після четвертого м’яча швидкості знизились, кінець тайму минув у невисокому темпі під диктовку «гірників», які довели гру до логічної перемоги.

Наступний матч відбудеться 21 квітня в Києві. У центральному поєдинку 26-го туру «Шахтар» на НСК «Олімпійський» зустрінеться з «Динамо». Початок о 20:00.