U19. Зірка – Шахтар – 1:3

1 квітня 2017 р.

|

У 18-му турі юнацької першості України «Шахтар» у гостях зустрічався із «Зіркою»

Чемпіонат U19. 18-й тур.

1 квітня 2017 року. Долинська. Стадіон «Колос». 150 глядачів. +11 градусів.

«Зірка» U19 (Кропивницький) – «Шахтар» U19 (Донецьк) – 1:3 (0:2)

Голи: 0:1 Чаговець (8), 0:2 Кулаков (45), 0:3 Кащук (50), 1:3 Лев (84)

«Зірка»: Медведєв, Куцев (к) (Лопушенко, 78), Мачелюк, Павлюк, Ходорченко, Дністрянський (Касімов, 52), Хруленко (Крутін, 26), Клочан, Білоус (Кольцун, 27), Замуренко (Боздаганян, 71), Лев

Запасні: Степанцов, Прадунець

Старший тренер: Руслан Бідненко

«Шахтар»: Вертей, Конопля, Чаговець, Мате, Запорощенко, Якимець (Апанчук, 80), Кащук (Путря, 70), Чех (Меліченко, 75), Кулаков (Андрущенко, 61), Хачаєв (к) (Криськів, 60), Кузьменко

Запасні: Румянцев, Павлиш

Головний тренер: Сергій Шищенко

ПопередженняПавлюк (3), Дністрянський (35), Кузьменко (87)

Вилучення: Ходорченко (79)

Арбітр: Дмитро Осауленко (Київ)

Весняну частину першості «гірники» відкривали поєдинком з останньою командою ліги – «Зіркою». У турнірній таблиці «оранжево-чорні» із 28 очками розташувалися на п’ятому місці. В активі суперника 8 балів, при цьому в останніх трьох турах колектив із Кропивницького зумів здобути дві перемоги за однієї нічиєї. У першому колі донеччани здолали «Зірку» з рахунком 2:0. У сьогоднішньому матчі в ролі головного тренера «Шахтаря» U19 дебютував Сергій Шищенко. Порівняно з першою частиною сезону склад «гірників» зазнав змін. Так, пішли на підвищення захисники Валерій Бондар і Віктор Корнієнко, а також капітан Дмитро Топалов. В обороні їх замінили Євген Чаговець та Андрій Запорощенко, а Мурад Хачаєв, до якого перейшла капітанська пов’язка, вийшов на позиції під нападником.

Перший тайм

Перевага «Шахтаря» втілилась у результативні дії вже в дебюті поєдинку. Після багатоходової комбінації Євген Чаговець опинився в потрібний час у потрібному місці і з лінії воротарського влучно пробив повз голкіпера. «Оранжево-чорні» далі переважали суперника за всіма ігровими показниками і ще неодноразово могли відзначитися. Активним був лівий фланг донеччан, де раз по раз лишав опонентів без діла Владислав Кузьменко. На 16-й хвилині небезпечно пробивав головою Юрій Мате. Невдовзі двічі в епіцентрі уваги опинявся Олексій Кащук. Спочатку йому забракло лічених сантиметрів, аби випередити воротаря, після чого він завершував чергову комбінацію партнерів, проте влучив у штангу. Міг забивати Андрій Кулаков, але перша спроба в цьому матчі вийшла невдалою. Утім на останній хвилині тайму нападник «Шахтаря» скористався передачею Юхима Коноплі й головою відправив м’яч у сітку.

Другий тайм

Відразу по перерві «гірники» відзначилися втретє: Мурад Хачаєв вивів до воріт Кащука, і Олексій без особливих проблем переграв голкіпера «Зірки». Міг забити й сам капітан, проте м’яч після його удару влучив у штангу. Малюнок гри не змінювався. «Шахтар» володів беззаперечною перевагою, проводивши більшу частину часу на половині поля суперника. На 62-й хвилині гарний шанс мав Дмитро Криськів, що вийшов на заміну. Він був першим на добиванні, та удар не досягнув мети. Міг Криськів відзначитися після розіграшу кутового, проте успіх наново був на боці господарів. Підопічні Сергія Шищенка мали ще низку гарних гольових нагод, але засмутити воротаря «Зірки» більше не вдалося. Водночас одна з рідкісних контратак суперника завершилася влучним випадом Артема Лева. Фінальний свисток арбітра зафіксував заслужену перемогу донеччан із рахунком 3:1.

Наступний матч «гірники» проведуть 8 квітня в Щасливому. У 19-му турі «оранжево-чорні» прийматимуть полтавську «Ворсклу».

Сергій Шищенко, головний тренер «Шахтаря» U19:

– У принципі, я задоволений діями підопічних. Єдине, у технічному плані було важко пристосуватися до газону. Через якість поля в нас дещо не вийшов той футбол, який ми хочемо бачити. Не видались останні 20 хвилин поєдинку, коли пішли заміни та порушилась ігрова дисципліна. А так сьогодні ми створили дуже багато нагод. Так, нас не тішить той факт, що не забиваємо. Проте, з іншого боку, добре, що ці шанси є. Упевнений, згодом майстерність з’явиться, і, сподіваюсь, у наступних матчах ми перетворюватимемо моменти на голи. Приємно, що вдається втілювати в грі заготовки, ті дії, які відпрацьовуємо на тренуваннях. Перший забитий м’яч – один із наших доробків. Щоправда, виконання вийшло не зовсім ідеальним, однак результат він забезпечив. А загалом, коли говорити щодо матчу, я задоволений як підсумком, так і ставленням хлопців до справи.