«Динамо» (Київ) – «Шахтар» (Донецьк) – 0:1 (0:1)

«Динамо»: Коваль, Віда, Пантич, Кадар (Очігава, 83), Морозюк, Сидорчук (Рибалка, 66), Шепелєв, Антунеш, Ярмоленко (к), Гармаш (Циганков, 66), Бєсєдін

Запасні: Рудько, Корзун, Яремчук, Буяльський

«Шахтар»: Пятов, Срна (к), Кучер, Ракицький, Ісмаїлі, Степаненко, Коваленко (Малишев, 80), Марлос, Тайсон (Дентіньо, 90), Бернард, Феррейра (Кривцов, 90+3)

Запасні: Шевченко, Бутко, Зубков, Бланко Лещук

Головний тренер: Паулу Фонсека

Попередження: Морозюк (49), Сидорчук (54), Гармаш (56), Марлос (74), Феррейра (90+3)

Арбітр: Костянтин Труханов (Харків)

У турнірній таблиці команди розмежовували 11 балів: «Шахтар» лідирував із 66 очками, «Динамо» прямувало другим, набравши 55 пунктів. У попередньому турі суперники синхронно взяли гору у своїх матчах, та якщо «гірники» впевнено впорались із земляками з «Олімпіка» (4:0), то кияни здолали «Зорю» в наполегливішій боротьбі (1:0). Безпрограшна серія «оранжево-чорних» у поєдинках з «Динамо» тягнеться від 2014 року й налічує вже вісім зустрічей. У поточному сезоні опоненти сходилися двічі: спершу була нічия в Харкові (1:1), а потім яскрава перемога «Шахтаря» в столиці (4:3).

Обидва наставники змогли виставити оптимальні стартові склади. Так, у «гірників» у центрі оборони грали досвідчені Кучер і Ракицький, у центрі поля пару Степаненку склав Коваленко, а на вістрі атаки Паулу Фонсека, обираючи між двома аргентинцями, віддав перевагу Феррейрі. Сергій Ребров вирішив не змінювати тактику, що забезпечувала результат в останніх матчах, і знову діяв за схемою 3–4–3.
Уже на 12-й хвилині «гірники» вийшли вперед. Тайсон підхопив м’яч на лівому краї штрафного, виконав подачу на дальню штангу, де Факундо Феррейра переграв у повітрі Антунеша з Кадаром і головою вразив протилежний кут – 0:1

Поєдинок розпочався з обопільних атак, і вже на третій хвилині м’яч опинився в сітці гостьових воріт. Щоправда, перед цим Ярмоленко порушив правила на Ісмаїлі, і гол справедливо не було зараховано. «Шахтар» відповів серією швидких випадів, а в одному з них після проникаючого паса Степаненка воротар господарів лише на мить випередив на м’ячі Феррейру. Утім уже на 12-й хвилині «гірники» вийшли вперед. Атака першим темпом не пройшла, але Тайсон підхопив м’яч на лівому краї штрафного, виконав подачу на дальню штангу, де Факундо Феррейра переграв у повітрі Антунеша з Кадаром і головою вразив протилежний кут – 0:1. Одразу ж донеччани могли подвоїти свою перевагу: Бернард відгукнувся на закидання Марлоса й вискочив з-за спин захисників на побачення з Ковалем, проте воротар зреагував на удар бразильця. Надалі гості впевнено контролювали перебіг матчу, довго володіли м’ячем на чужій половині поля та не дозволяли динамівцям наблизитись до володінь Андрія Пятова на ударну дистанцію. За такої ситуації господарі не могли вигадати нічого, крім навісів до штрафного, однак футболісти «Шахтаря» спокійно вигравали боротьбу. Зрештою протягом усього першого тайму «біло-сині» не завдали жодного удару в площину воріт гостей.
Бернард лівим флангом пройшов до лицьової й прострілив уздовж воріт, проте ніхто з партнерів не зміг замкнути цю подачу

Друга половина стартувала серією кутових біля воріт «гірників», та контргра донеччан виглядала значно гострішою. Бернард лівим флангом пройшов до лицьової й прострілив уздовж воріт, проте ніхто з партнерів не зміг замкнути цю подачу. Відразу ж бразилець перехопив м’яч у центрі поля, організувавши атаку чотири в три, і підключив Феррейру. Факундо вирішив пробити з лінії штрафного – вище воріт. Більшу частину тайму команди провели в єдиноборствах у центрі поля, хоча «Динамо» намагалося чималими силами йти вперед. Кияни розраховували на стандарти й флангові простріли, з якими легко впорався Пятов. У заключній десятихвилинці їм вдалося створити кілька моментів, але Пантич, опинившись на гарній позиції, пробив несильно просто в руки воротареві, а Бєсєдін не зумів скорегувати простріл Антунеша. В іншому оборона «оранжево-чорних» діяла безпомилково, і підопічні Паулу Фонсеки спокійно довели матч із принциповим суперником до перемоги. 1:0 – чергове українське класико лишається за «Шахтарем», а відрив донеччан у таблиці збільшується до 14 очок.

Наступний поєдинок «гірники» проведуть 26 квітня в Харкові. У півфіналі Кубка України «Шахтар» на ОСК «Металіст» зустрінеться з «Дніпром». Початок о 20:00.