«Шахтар» (Донецьк) – «Олександрія» (Олександрія) – 1:0 (0:0)

«Шахтар»: Пятов, Срна (к), Кучер, Ракицький, Ісмаїлі, Степаненко, Коваленко (Бланко Лещук, 72), Марлос, Тайсон, Бернард (Дентіньо, 63), Феррейра (Малишев, 89)

Запасні: Шевченко, Бутко, Ордець, Алан Патрік

«Олександрія»: Новак, Сімінін (Прийомов, 87), Басов, Шендрік (Бондаренко, 11), Чеботаєв, Цуріков, Огіря, Мягков, Банада, Грицук (к), Полярус (Пономар, 72)

Запасні: Леванідов, Леонов, Чантурішвілі, Куліш

Головний тренер: Володимир Шаран

ПопередженняРакицький (15), Кучер (31), Полярус (33), Цуріков (38), Басов (47), Чеботаєв (57), Дентіньо (65), Тайсон (68), Сімінін (68), Феррейра (87)

Арбітр: Ярослав Козик (Мукачеве)

Донеччани зустрічалися з четвертою командою ліги. У попередньому турі «Шахтар» та «Олександрія» здобули перемоги з однаковим рахунком 1:0: «гірники» були сильнішими від «Динамо», а «містяни» взяли гору в грі з «Олімпіком». Паулу Фонсека після кадрових змін у кубковому поєдинку з «Дніпром» (1:0) проти олександрійців випустив той самий склад, що й у матчі чемпіонату з киянами.

Стартові хвилини цілком могли стати результативними. Спочатку шанс відзначитися мав Факундо Феррейра. Аргентинський форвард після подачі з кутового у виконанні Дарійо Срни виграв верхову боротьбу, але головою не влучив у площину. Трохи згодом був момент в «Олександрії» – м’яч після удару Євгена Банади потрапив у поперечину. Надалі події розгорталися за одним сценарієм: «Шахтар» більшу частину часу позиційно атакував, тоді як гості, обороняючись усією командою, намагалися здійснювати швидкі контрвипади. Активними були бразильці господарів, які за рахунок індивідуальної майстерності регулярно створювали гостроту біля воріт суперника.

Тайсону, Марлосу і Бернарду часто бракувало останнього паса або влучного завершального удару
Однак ТайсонуМарлосу і Бернарду часто бракувало останнього паса або влучного завершального удару. Наприкінці тайму нагадали про себе й підопічні Володимира Шарана: двічі опинявся на вістрі Артем Полярус – у першому випадку м’яч влучив у штангу, у другому чудово діяв Андрій Пятов.

По перерві перевага «гірників» стала відчутною, гра тривала лише на одній половині поля. Футболісти «Шахтаря» довго контролювали м’яч. Донеччани активно підключали фланги, небезпечними були простріли й стандартні положення. На 64-й хвилині Факундо Феррейра головою пробивав після паса Дарійо Срни, проте на висоті був голкіпер «Олександрії», який дістав м’яч з нижнього кута. Невдовзі сам капітан перевірив на міцність Андрія Новака – знову воротар гостей упорався з ударом. На 63-й хвилині на полі замість Бернарда з’явився Дентіньо. Дев’ятий номер активно розпочав, і вже скоро лічених сантиметрів йому забракло, аби переграти голкіпера, що вискочив на нього. Трохи згодом Паулу Фонсека випустив на поле Густаво Бланко Лещука, змінивши Віктора Коваленка, й «оранжево-чорні» перейшли на схему у два форварди. Тиск на ворота «Олександрії» посилився, і на 81-й хвилині «Шахтар» таки дістав своє. Черговий фланговий навіс Дарійо Срни втілив у гол Факундо Феррейра, який знову продемонстрував своє вміння грати головою – 1:0. Аргентинець забиває в третьому поєдинку поспіль, збільшуючи відрив від конкурентів у бомбардирських перегонах. Під завісу міг відзначитися Тайсон, але його вихід сам на сам із Андрієм Новаком лишився за воротарем. Зрештою «Шахтар» здобув мінімальну перемогу над «Олександрією» та ще на крок наблизився до чемпіонського титулу.

Наступний матч «гірників» відбудеться 6 травня. У межах 28-го туру Прем’єр-ліги «оранжево-чорні» зустрінуться в Харкові із «Зорею». Початок о 17:00.