У 19-му турі юнацької першості України «Шахтар» приймав «Ворсклу»

Чемпіонат U19. 19-й тур.

9 квітня 2017 року. Щасливе. «Княжа Арена». 150 глядачів. +11 градусів.

«Шахтар» U19 (Донецьк) – «Ворскла» U19 (Полтава) – 5:0 (2:0)

Голи: 1:0 Чех (7), 2:0 Кулаков (25), 3:0 Топалов (55, з пен.), 4:0 Кащук (65), 5:0 Кузьменко (82)

«Шахтар»: Вертей, Конопля, Чаговець, Бондар, Запорощенко (Павлиш, 79), Якимець (Андрущенко, 70), Кащук (Путря, 68), Чех, Кулаков (Мудрик, 77), Хачаєв (к) (Кузьменко, 63), Топалов

Запасні: Румянцев, Мате

Головний тренер: Сергій Шищенко

«Ворскла»: Різник, Жила, Величенко (к), Бородай (Дмитрієв, 83), Герасимчук, Іваночко (Ботвінко, 74), Тищенко (Горбунов, 83), Черткоєв, Соболевський, Даниленко (Дядик, 71), Шарило (Миць, 71)

Запасні: Савченко, Боженко

Старший тренер: Вадим Мандрієвський

Попередження: Бородай (36), Кулаков (36), Різник (54), Шарило (61), Вертей (79)

Арбітр: Андрій Холявко (Львів)

Зустрічалися сусіди в турнірній таблиці. У першому весняному турі «Шахтар» (5-те місце, 31 очко) упевнено переграв у гостях «Зірку» (3:1), тоді як «Ворскла» (6-те місце, 30 очок) поступилася на виїзді «Арсеналу-Києву» (1:2). У стартовому складі «гірників» вийшли двоє виконавців команди U21: Валерій Бондар, що зайняв позицію в центрі оборони, та Дмитро Топалов, який розташувався ліворуч у півзахисті.
Уже на 7-й хвилині «оранжево-чорні» відкрили рахунок. Після низки непоганих атак дальній удар вийшов у Максима Чеха – 1:0

Уже на 7-й хвилині «оранжево-чорні» відкрили рахунок. Після низки непоганих атак дальній удар вийшов у Максима Чеха – 1:0. Ініціатива й далі була за донеччанами, які збільшували відсоток володіння м’ячем. Активним був лівий фланг, де не соромився брати гру на себе Дмитро Топалов. Він раз по раз ішов у обведення відразу на кількох суперників, створюючи гостроту біля воріт «Ворскли». На 25-й хвилині черговий його випад завершився прострілом на лінію воротарського, де першим на м’ячі виявився Андрій Кулаков. Нападник «Шахтаря» влучно пробив у дотик повз голкіпера – 2:0. З-поміж інших моментів першої половини слід відзначити стандарт у виконанні Олексія Кащука (поруч із хрестовиною) та удар головою Валерія Бондаря (трохи вище) після подачі кутового. Гості дещо активізувалися, пропустивши другий м’яч, і здійснили дві гострі контратаки. В одній з них партнерів урятував воротар «гірників» Владислав Вертей, який зміг відбити удар майже з метра.
На 55-й хвилині підопічні Сергія Шищенка довели рахунок до великого: Андрія Кулакова не за правилами зупинили в штрафному, і Дмитро Топалов чітко реалізував пенальті – 3:0

По перерві малюнок гри не змінився. Гарна якість газону, що без проблем витримав учорашній матч молодіжних команд «Шахтаря» й «Чорноморця» під проливнем, дозволяла «оранжево-чорним» проводити як швидкісні, так і позиційні атаки. У дебюті тайму знову нагадав про себе щільним ударом Максим Чех – м’яч пройшов у сантиметрах від штанги. На 55-й хвилині підопічні Сергія Шищенка довели рахунок до великого: Андрія Кулакова не за правилами зупинили в штрафному, і Дмитро Топалов чітко реалізував пенальті – 3:0. Донеччани не зменшували обертів і невдовзі відзначилися знов. Олексій Кащук з-за меж штрафного вирізав м’яч саме в дальній кут – 4:0. Заміни, що здійснювали наставники обох команд, дещо знизили темп, але характер зустрічі не змінився. «Шахтар» так само комбінував на половині поля суперника, використовуючи для атак переважно фланги. Наприкінці матчу міг відзначитися Максим Андрущенко. Він чудово обігрався з партнером у штрафному полтавців і пробив, здавалося, напевне, проте гостей останньої миті врятував голкіпер. Утім трохи згодом «гірники» здійснили показовий контрвипад 3 в 1, і Владислав Кузьменко гарно вразив дальній кут – 5:0. Під завісу поєдинку непоганий шанс мав той самий Андрущенко, та йому не вдалося переграти воротаря після своєчасного паса Іллі Путрі. Фінальний свисток арбітра зафіксував упевнену перемогу «Шахтаря», що забив у перших двох весняних турах уже 8 м’ячів.

Наступний матч «оранжево-чорні» проведуть 22 квітня. У межах 21-го туру донеччани на виїзді зустрінуться з «Олександрією». А поєдинок 20-го туру «Арсенал-Київ» – «Шахтар» перенесено на 26 квітня.

Сергій Шищенко, головний тренер «Шахтаря» U19:

– Я дуже задоволений як діями хлопців, так і результатом. Сьогодні була гарна гра. За винятком двох епізодів наприкінці першого тайму, коли ми провалились і суперник мав стовідсоткові нагоди, «Ворскла» більше нічого не створила біля наших воріт. Загалом були готові до такої манери полтавців: силового футболу, постійного тиску з їхнього боку, до високого пресингу. Тому радий, що ми правильно виходили з оборони, надто в другому таймі, втікали у швидкі контратаки й не припиняли створювати моменти.