U21. Олександрія – Шахтар: звіт про матч

11 серпня 2017 р.

|

У 5-му турі молодіжного чемпіонату України «Шахтар» вирушив у гості до «Олександрії»

«Шахтар» із 10 очками очолює таблицю молодіжної першості. Команда Валерія Кривенцова здобула три перемоги поспіль, а минулого туру зіграла внічию з «Маріуполем». Той поєдинок «оранжево-чорні» завершували вдев’ятьох після вилучень Валерія Бондаря й Данила Ігнатенка. На місці дискваліфікованих футболістів з’явилися Сергій Чоботенко й Володимир Якимець відповідно. У ворота донеччан повернувся Євген Гриценко, також у старті вийшли Денис Арендарук і Гіоргі Арабідзе.

«Олександрія» теж прямує без поразок (8 пунктів) і розташовується на третьому місці. Тиждень тому підопічні Андрія Купцова розбили на виїзді «Чорноморець» (4:0). На матч із «гірниками» господарі посилилися кількома виконавцями основного складу.

Дебют зустрічі суперники провели в невисокому темпі та позиційній боротьбі, шукаючи гру в центрі поля й не турбуючи воротарів. Проте вже перше потрапляння в площину стало гольовим. На 18-й хвилині контратака олександрійців закінчилась ударом Вітенчука здалеку, і м’яч залетів у сітку. Гол такою мірою надихнув «містян», що вони на емоціях кинулися в атаку й створили ще кілька непоганих моментів, але розвинути успіх не вдалося. У середині тайму арбітр зробив необхідну за такої спекотної погоди перерву, що пішла «гірникам» на користь: вони заспокоїлись, зосередились і повернули контроль, влаштувавшись на половині супротивника. Ось лише підійти до воріт на відстань удару не виходило. На 33-й хвилині зіткнення в центрі поля перейшло в бійку: капітан господарів Гаврушко зірвав злість на Топалові, вдаривши гравця, що лежав, ногою, однак Ігор Пасхал ніяк не відреагував на епізод, а замість цього чомусь вилучив Олександра Масалова, який вступився за партнера, та олександрійця Михайла Козака. Протягом часу, що лишався до перерви, донеччани штурмувати штрафну Леванідова – безрезультатно.

Дмитро Топалов, півзахисник «Шахтаря» U21: – Погано почали, пропустили гол, через що з’явилася певна нервозність. Звісно, «Олександрія» досить щільно оборонялась, але й ми допускали забагато браку. Тому й попереду майже нічого створити не вдалося. Самі розуміли, що слід виправляти становище. У другому таймі докладали зусиль, додали в русі – відразу виникло більше вільних зон

На другу половину футболісти «Шахтаря» вийшли вкрай мотивованими, відразу збільшили швидкості, додали в русі й почали створювати момент за моментом. Сагуткін протиснув опонента і бив головою – вище. Глущуку забракло зовсім трохи, аби замкнути простріл ТопаловаАрабідзе зі стандарту гостро пробив у поперечину, Пихальонок перевірив Леванідова метрів із 22. Тиск «оранжево-чорних» забезпечив успіх на 74-й хвилині. Дмитро Топалов пройшов ліворуч до штрафного й акцентовано прострілив на Юрія Глущука, який стояв спиною до воріт, але п’ятою переправив м’яч у ціль – 1:1. Протягом заключних п’ятнадцяти хвилин «гірники» володіли цілковитою перевагою і нагнітали ситуацію біля чужого штрафного, а «жовто-чорні» здійснювали гострі контрвипади: Євген Гриценко рятував після виходів суперника сам на сам. На фінальний штурм донеччани йшли всією командою, однак «містяни» встояли та зберегли нічию – 1:1.

У наступному турі 18 серпня «гірники» на власному полі зустрінуться з «Олімпіком».

Сергій Чоботенко, захисник «Шахтаря» U21: – Команда в першому таймі програла багато боротьби, поступалися на підбираннях. У другій половині вдалося реабілітуватись, ось лише не змогли дотиснути суперника. Що ж до моєї адаптації, то я тільки тиждень тренуюсь і, напевно, наразі не можна сказати, що вже на сто відсотків відчуваю партнерів. Сподіваюся, з кожним новим матчем прогресуватиму
Валерій Кривенцов, головний тренер «Шахтаря» U21: – Суперник грав дуже грамотно, щільно, і водночас олександрійці діяли грубо, часто порушували правила, не дозволили нам продемонструвати свої найкращі якості. У першому таймі пропустили необов’язковий гол, проте хлопці віднайшли в собі сили та зрівняли рахунок. Мали ще кілька непоганих моментів, але, на жаль, забити переможний м’яч не вдалося

«Олександрія» U21 (Олександрія) – «Шахтар» U21 (Донецьк) – 1:1 (1:0)
Голи: 1:0 Вітенчук (18), 1:1 Глущук (74)

«Шахтар»: Гриценко, Конопля (Грачов, 75), Чоботенко, Сагуткін, Масалов, Якимець (Глагола, 78), Арендарук (Путря, 90+4), Пихальонок (к), Глущук (Хачаєв, 85), Арабідзе (Яловенко, 65), Топалов
Головний тренер: Валерій Кривенцов